امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری اردوی جهادی، تبلیغی طلاب به روستای تجرود و اومی خراسان رضوی


اردوی جهادی، تبلیغی طلاب مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) تربت حیدریه به روستای تجرود و اومی از توابع خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، اردوی جهادی، تبلیغی طلاب مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) تربت حیدریه به روستای تجرود از توابع شهرستان تربت حیدریه چهارشنبه و پنج شنبه 15 و 16 شهریورماه برگزار شد.

هدف از این اردوی جهادی، تبلیغی به جهت محرومیت نسبی این روستا از جهات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، ارائه آموزش های فرهنگی، تبلیغی به بالغ بر 25 خانم با رده های سنی متفاوت بود.

تصحیح قرائت نماز و آموزش مخارج حروف، بیان احکام وضو به صورت عملی، بیان نکات همسرداری و تربیت فرزند، جلسه تدبر در سوره مبارکه ناس، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و ارائه مشاوره در مورد اختلافات زناشویی و مسائل خانوادگی، مولودی خوانی و مدح اهل بیت، تفسیر آیه حجاب در سوره نور و تبیین نکات اخلاقی و تربیتی این آیه در راستای ارتباط با نامحرم به همراه آموزش پخت شیرینی از جمله فعالیت های صورت گرفته در این اردو بود.

همچنین طلاب این مدرسه به مناسبت عید سعید غدیر در روز شنبه 18 شهریور ماه با حضور در روستای اومی، ضمن ساماندهی دو حلقه معرفتی ویژه کودکان و بانوان به اجرای برنامه های فرهنگی تبلیغی پرداختند.

در حلقه معرفتی کودکان، 25 کودک در رده سنی 4 تا 14 سال در موضوع امامت امام اول و حادثه غدیر به اجرای بازی به صورت سوال و جواب پرداختند و در حلقه مخصوص بانوان نیز بالغ بر 30 نفر از زنان خانه دار این روستا، به بحث و تبادل نظر پیرامون نقش ویژه حضرت زهرا(س) در دفاع از غدیر و نکات تربیتی این جریان و همچنین نقش موثر زنان مسلمان در خانواده و جامعه و به خصوص صبر در برابر مشکلات و مصائب با الهام از سیره حضرت زهرا(س) پرداختند.
 


كد خبر: 18243  |  تاریخ درج خبر: 96/06/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا