امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

مسئولین مساجد از اختلاف سلیقه ها پرهیز کنند


رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان عنوان کرد: لازم است که مسئولین و دست اندرکاران مساجد همه تلاش خود را برای کاهش اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها بکار بندند که هر چه انس و الفت میان آن ها بیشتر شود، برکات بیشتری را شاهد خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین وفائی در همایش فصلی ائمه جماعات، هیئت امناء، مسئولین کانون های فرهنگی، فرماندهان پایگاه های بسیج و خدّام مساجد مشهد که شب گذشته در مجتمع فرهنگی آیه ها برگزار شد، با اشاره به روایت «اِغتَنِمُوا الفُرَص فَاِنَّها تَمُرُّ مَرَّ السَّحاب» از امیرالمومنین (علیه السلام)، اظهار کرد: فعالیت در خانه خدا و خدمت کردن به نمازگزاران توفیق بزرگی است که مسئولین مساجد باید آن را قدر بدانند و از این فرصت بزرگ استفاده کنند.
وی نقش و اثرگذاری مسجد در مراحل مختلف تاریخ اسلام را مورد تأکید قرار داد و گفت: مسجد منشأ تحولات بسیاری در طول تاریخ اسلام بوده است و نمود و اثرگذاری آن را در واقعه مهمی چون انقلاب اسلامی ایران نیز می توان به روشنی دریافت.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان افزود: اختلاف سلیقه ها در مجموعه ها و نهادهای مختلف منجربه کاهش بازدهی و کارایی می شود و لازم است که مسئولین و دست اندرکاران مساجد همه تلاش خود را برای کاهش اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها بکار بندند که هر چه انس و الفت میان آن ها بیشتر شود، برکات بیشتری را شاهد خواهیم بود.
حجت الاسلام والمسلمین وفائی تصریح کرد: اعتقاد به ولایت ائمه معصومین (علیهم السلام) ابزار مهمی در وحدت، همراهی و همدلی مسئولین و متولیان مساجد است و می تواند ضریب موفقیت مساجد در زمینه های مختلف را به شکل شگفت آوری افزایش دهد.
وی ابراز کرد: همه عزت و اقتدار نظام اسلامی به دلیل وجود اصل ولایت و امامت برگرفته از مکتب اهل البیت (علیهم السلام) است و نگاهی گذرا به وضعیت بلاد اسلامی شاهدی بر این مدّعاست.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان مسجد را صحنه پربرکت و پرمعنویت عبودیت و بندگی توصیف کرد و گفت: مساجد سفره هایی هستند که در زمین گسترده شده اند و استفاده نکردن از آن ها ضرر و خسرانی آشکار است.
حجت الاسلام والمسلمین وفائی در پایان سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن به ایام عزاداری سیدالشهدا (علیه السلام) عنوان کرد: ماه های محرم و صفر فرصت مغتنمی برای جذب قشرهای مختلف به مسجد و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.
 


كد خبر: 18245  |  تاریخ درج خبر: 96/06/22  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا