امروز: چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

مدیر حوزه علمیه خراسان فردی فاضل و مورد علاقه مقام معظم رهبری است


معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اهمیت توجه کارکنان یک مجموعه به مدیر و ارباب رجوع به عنوان دو رکن در اخلاق اداری، گفت: این نکته برای مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان بیشتر مهم است زیرا مدیر این مجموعه فردی با سواد، دارای ویژگی های اخلاقی و شاگرد ممتاز و مورد علاقه مقام معظم رهبری است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی اکبر نوایی با اشاره به اهمیت توجه کارکنان یک مجموعه به مدیر و ارباب رجوع به عنوان دو رکن در اخلاق اداری، گفت: این نکته برای مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان بیشتر مهم است زیرا مدیر این مجموعه فردی با سواد، ملا، فاضل، با تقوا، دارای ویژگی های برجسته اخلاقی و شاگرد ممتاز و مورد علاقه مقام معظم رهبری است.
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: همکاران یک مجموعه اداری باید متوجه باشند به گونه ای عمل کنند که به واسطه عملکرد نامطلوب آنان مدیر لطمه نخورد.
وی در ادامه به بحث غیبت پرداخت و گفت: چهار گروه در بحث غیبت تاثیر گذار هستند که علاوه بر گوینده، شنونده غیبت را یکی از غیبت کننده ها می دانند.
معاون فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان یکی از علت های غیبت را ناهنجاری روانی دانست و یادآور شد: اخلاق اسلامی زیربنای روانشناسی می باشد یعنی وقتی از ناهنجاری روانی و روان پریشی صحبت می شود ناشی از بی اخلاقی است.
وی با اشاره به روایت «الغِيبَةُ جُهدُ العاجِزِ» که امام علی(ع) آخرین تلاش انسان ناتوان را غیبت می دانند، ابراز کرد: زیربنای حسد و غیبت از کاستی های انسان نشات می گیرد که به همین علت برخی افراد برای اینکه وارد این امر نشوند، مراقبت زبانی دارند.
حجت الاسلام والمسلمین نوایی با بیان اینکه همه افراد امکان ورود به گناه غیبت را دارند، اظهار کرد: شهید ثانی در «کشف الریبه» افرادی که گرفتار غیبت هستند را بر می شمارد که حکما و علما از جمله این تعداد هستند.
گفتنی است؛ جلسه اخلاق اداری کارکنان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان به طور معمول پنجشنبه هر هفته برگزار می شود.
 


كد خبر: 18249  |  تاریخ درج خبر: 96/06/23  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا