امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

حوزه علمیه بهترین مکان برای رشد و تعالی معنوی است


مدیر مدرسه علمیه جوادالائمه (علیه السلام) درود عنوان کرد: انسان با توجه به برخی از ملاحظات می تواند در حوزه علمیه با افرادی همنشین شود که او را متوجه خدا و آخرت کنند و بر علم او بیفزایند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام علی اصغر میرصالحی در جمع طلاب و والدین مدرسه علمیه جوادالائمه (علیه السلام) درود و در مراسمی که به مناسبت تجلیل از ممتازین علمی این مدرسه برگزار شد، اظهار کرد: در روایات آمده است که حضرت عیسی(علیه السلام) در پاسخ به این سؤال که با چه کسی هم نشین شویم، سه گروه را معرفی کردند؛ در ارتباط با او متوجه خدا و بندگی خدا شوی، همنشینی با او به علم شما بیفزاید و در ارتباط با او متوجه آخرت شوی و این باید در همه مراحل زندگی مدنظر ما قرار گیرد.
وی در این رابطه اضافه کرد: حوزه علمیه بهترین شرایط را برای رشد و تعالی انسان فراهم می آورد و انسان با توجه به برخی از ملاحظات می تواند با افرادی همنشین شود که او را متوجه خدا و آخرت کنند و بر علم او بیفزایند.
مدیر مدرسه علمیه جوادالائمه (علیه السلام) درود تصریح کرد: حوزه علمیه مکان مقدسی است که زمینه رشد و تعالی انسان را فراهم می آورد اما والدین طلاب نباید به این بهانه از پیگیری امور مربوط به فرزندان خود غافل شوند و لازم است که همچنان وظایف مربوط به سرپرستی خود را به نحو کامل مورد توجه قرار دهند.
حجت الاسلام میرصالحی عنوان کرد: برخی از والدین طلاب شرایط و قوانین حوزه علمیه را با مدارس و دانشگاه ها مقایسه می کنند که این منجربه بروز سوء تفاهماتی برای ایشان می شود و در جواب باید گفت که هر نهاد آموزشی و تربیتی قوانین خاص خود را دارد که برای رسیدن به موفقیت باید از آن پیروی کرد.
وی با اشاره به جایگاه رفیع روحانیت در طول تاریخ، گفت: طلاب حوزه علمیه نماد دینداری و عمل به دین هستند بنابراین باید تا حد امکان قوانین و آموزه های دینی را در پوشش و ظاهر، اخلاقیات، رفتارها، گفتارها، نیت ها و رفت و آمدها مدنظر داشته باشند.
مدیر مدرسه علمیه جوادالائمه (علیه السلام) درود اضافه کرد: امروزه وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی پیشرفت قابل توجهی داشته اند و طلاب باید با رعایت هنجارهای استفاده از ابزارها و امکاناتی چون موبایل و اینترنت، خود را از ضررها و مخاطرات مختلف آن ها دور نگه دارند.
حجت الاسلام میرصالحی در پایان خاطرنشان کرد: احترام به پدر و مادر یکی از نکاتی است که زمینه پیشرفت دنیوی و سعادت اخروی را برای انسان فراهم می آورد و طلبه حوزه علمیه باید همه موفقیت ها و داشته های خود را از لطف خدا و دعای پدر و مادرش بداند و کمال ادب و احترام را نسبت به آن ها داشته باشد.
 


كد خبر: 18508  |  تاریخ درج خبر: 96/07/15  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا