امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

هفدهم مهرماه؛ آغاز فعالیت حلقات کانون مطالعات تفسیری


مسئول اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: شرکت کنندگان در این طرح، ترجمه و تفسیر اجمالی قرآن را با حضور استاد راهنما مباحثه کرده و هم چنین در کلاس های آموزشی نهج البلاغه با حضور اساتید برجسته حوزوی شرکت می نمایند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام عزیزی در افتتاحیه کانون مطالعات تفسیری حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: این کانون به همت اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان و با بهره گیری از نظرات کارشناسی تعدادی از اساتید برجسته و فعال حوزوی در زمینه تفسیر قرآن تشکیل شده و اهداف مقدسی را دنبال می کند.
وی با بیان این که کلاس های مباحثه تفسیری در این طرح، سه روز در هفته دایر خواهد بود، افزود: شرکت کنندگان در این طرح، ترجمه و تفسیر اجمالی قرآن را با حضور استاد راهنما مباحثه کرده و هم چنین در کلاس های آموزشی نهج البلاغه با حضور اساتید برجسته حوزوی شرکت می نمایند.
مسئول اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان هفدهم مهرماه را زمان آغاز به کار فعالیت حلقات کانون مطالعات تفسیری اعلام و ابراز کرد: در هر جلسه از سلسله جلسات این طرح، حلقات 5 یا 6 نفره در حضور مدیر حلقه دو صفحه از قرآن کریم را با فرض پیش مطالعه جزوات مورد مباحثه قرار می دهند و نکات تفسیری، واژه ها و نکات ادبی و بلاغی آن را مرور می کنند.
حجت الاسلام عزیزی اضافه کرد: علاوه بر کلاس های مباحثه که در روزهای زوج برگزار می شود، کل طلاب شرکت کننده در روزهای پنج شنبه گرد هم می آیند و در موضوعات مختلف پیرامون تفسیر قرآن از راهنمایی های اساتید مدعو بهره می برند.
وی اولویت در معرفی جهت تدریس های قرآنی و پرداخت کمک هزینه تحصیلی را از مزایای عضویت در کانون مطالعات تفسیری حوزه علمیه خراسان برشمرد و گفت: به دلیل استقبال فراوان طلاب حوزه علمیه از این طرح، همه افراد ثبت نام کننده یک ماه به طور آزمایشی در آن شرکت خواهند کرد و در پایان این دوره یکماهه 100 نفر برتر مسیر طرح را پیش خواهند گرفت.
مسئول اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان افزود: با توجه به جایگاه علاقه و انگیزه در پیشرفت تحصیلی و یادگیری مفاهیم دینی و آموزه های قرآنی، از بررسی رزومه ثبت نام کنندگان صرفنظر کردیم تا افرادی که رزومه قابل توجهی ندارند امکان فرصت در دوره یکماهه را پیدا کنند و محک زده شوند.
حجت الاسلام عزیزی عنوان کرد: هر چند که جزوه تفسیری به طلاب ارائه می شود و همین جزوه ملاک آزمون ماهانه خواهد بود اما هرگز متوقف بر جزوه نیستیم و استاد ناظر حسب ضرورت افراد حلقه خود را به کتب مربوطه ارجاع می دهد و علاوه بر این نمره آزمون کتبی از جزوه تنها 35 درصد نمره کل ارزیابی را تشکیل می دهد.
وی تأکید کرد: این طرح در همه ایام سال غیر از ایام خاص هم چون دهه محرم، اربعین و عید نوروز برقرار است و در آن از حلقات برتر، فعالیت های پژوهشی طلاب و افراد برتر از نظر علمی و انضباطی نیز تقدیر بعمل خواهد آمد.
مسئول اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در پایان گفت: امید داریم طلاب شرکت کننده در این طرح پس از هر جلسه توانایی ارائه و بیان روان معنا و موضوع آیات بررسی شده را داشته باشند و مطالبی فراتر از معنا را نیز به مخاطبان خود منتقل نمایند.
 


كد خبر: 18513  |  تاریخ درج خبر: 96/07/18  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا