امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تربیت نفس لازمه رشد اخلاقی طلاب است


امام جمعه سبزوار در جمع طلاب مدرسه اهل البیت(ع) این شهرستان بیان کرد: اولین گام در تربیت نفس و رشد اخلاقی، بیداری و توجه نسبت به دردها است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، سلسله مباحث اخلاقي طلاب مدرسه اهل البيت(ع) سبزوار اين هفته با حضور حجت الاسلام و المسلمين غلامرضا مقیسه، امام جمعه شهرستان سبزوار برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمين مقیسه در اين جلسه، اولين گام در تربيت نفس و رشد اخلاقي را بيداري و توجه نسبت به دردها عنوان كرد و گفت: برخلاف دردهاي جسمي كه انسان را از وجود يك مشكل آگاه مي كند، مشكلات روحي و اخلاقي همراه با درد نيست.
وی ضمن برشمردن حسادت، تكبر و خودبيني به عنوان امراض اخلاقي، بیان كرد: براي تشخيص اين مشكلات توجه لازم است و تا وقتي اين توجه و آگاهي نباشد آدمي در مقام حل مشكل و چاره جويي نخواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه طلاب بايد در انجام فرایض اخلاقی دقت بيشتري داشته باشند، به حكايتي از تواضع مرحوم سيد عبدالكريم لاهيجي از شاگردان برجسته شيخ انصاري اشاره و خاطر نشان کرد: تواضع و فروتني یکی از شاخصه های رشد اخلاقی است که با توجه به آن می توان از امراض اخلاقی نیز دور شد.

كد خبر: 18518  |  تاریخ درج خبر: 96/07/17  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا