امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

سرباز امام زمان(عج) باید مجهّز به سلاح علم باشد


مدیر مدرسه علمیه امام رضا(علیه السلام) گناباد عنوان کرد: جامعه روحانیت برای تأثیرگذاری بر مخاطبین جهت تحقق اهداف دین مبین اسلام می بایست خود را هرچه بیشتر به سلاح علم مجهّز و آن را تقویت کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام حسین امامی در همایشی که با حضور والدین طلاب مدرسه علمیه امام رضا(علیه السلام) گناباد در مجتمع فرهنگی شهید نمازی گناباد برگزار شد، گفت: طلاب، سربازان امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هستند و یک سرباز همیشه باید پا در رکاب و آماده و گوش به فرمان فرمانده خود باشد.
وی افزود: این سربازی مربوط به دوره خاصی نیست و تا پایان عمر ادامه دارد و سلاح طلبه که علم اوست باید همواره بر دوشش باشد و روز به روز تقویت شود.
مدیر مدرسه علمیه امام رضا(علیه السلام) گناباد عنوان کرد: یکی از خصوصیت های مهم علم این است که همه مردم از قشرهای مختلف و با عقاید گوناگون به صاحب آن یعنی شخص عالم، متخصص و آگاه احترام می گذارند و از او حساب می برند و بر این اساس جامعه روحانیت برای تأثیرگذاری بر مخاطبین جهت تحقق اهداف دین مبین اسلام می بایست خود را هرچه بیشتر به سلاح علم مجهّز کنند.
حجت الاسلام امامی اضافه کرد: طلبه ای که همه وجود خود را صرف شناخت صحیح دین و ترویج آن می کند آبروی اسلام و مسلمین خواهد بود و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) به وجود او افتخار خواهند کرد.
وی خطاب به والدین طلاب نیز گفت: خانواده های طلاب از ایشان انتظار دارند که پس از گذشت چند سال به درجات علمی قابل قبولی برسند اما نباید همه بار را بر دوش طلبه و مسئولین آموزشی او گذاشت و در این مسیر نقش والدین و خانواده ها پابرجا و غیرقابل انکار است.
مدیر مدرسه علمیه امام رضا(علیه السلام) گناباد در این رابطه توضیح داد: بخش عمده ای از روحیه و انرژی مثبت و انگیزه درس خواندن که تأثیر زیادی در موفقیت طلبه دارد از طریق خانواده و همسر به او تزریق می شود.
حجت الاسلام امامی با اشاره به نیازهای روز جامعه، شبهات و مسائل مطرح شده پیرامون عقاید و آموزه های دینی و اهمیت تبلیغ دین در مکان ها، مجامع، شهرها و روستاهای مختلف، ابراز کرد: جامعه ما امروز به متخصصان دینی عالم، آگاه، بصیر، خوش فکر و باسلیقه نیاز دارد و طلاب باید از نیازهای روز جامعه مطّلع باشند و خود را در پاسخگویی به آن ها تقویت کنند.
وی در پایان تصریح کرد: درس خواندن، مطالعه و مباحثه شغل طلبه است و خانواده ها باید این را به خوبی درک کنند تا بتوانند همراه و مددرسان او در مراحل مختلف زندگی باشند.
 


كد خبر: 18520  |  تاریخ درج خبر: 96/07/17  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا