امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

ویژه نامه رفتار پیامبر(ص) با کودکان منتشر شد


وفای به عهد، آموزش احکام دینی، عدالت نسبت به کودکان، سلام کردن، محبت کردن و بازی با کودکان و تنبیه بدنی از موضوعات مطرح شده در این ویژه نامه می باشد.

به مناسبت شانزدهم مهرماه روز جهانی کودک اولین شماره از ویژه نامه «رفتار پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) با کودکان» به همت اداره فرهنگي تربيتي  معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، در این ویژه نامه چکیده ای از رفتارهای پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) با کودکان در موضوعاتی چون وفای به عهد، آموزش احکام دینی، عدالت نسبت به کودکان، سلام کردن، محبت کردن و بازی با کودکان و تنبیه بدنی، از منابع دینی ارائه شده است.
در این ویژه نامه در مورد وفای به عهد در ارتباط با کودک آمده است: «وفای به عهد یکی از عواملی است که اعتماد را در کودک بوجود می آورد و در رشد شخصیت او بسیار موثر است. حضرت علی (علیه السلام) می فرمایند: رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند: اگر یکی از شما به فرزند خود وعده ای داد باید به آن وفا کند و از عهد خود تخلّف ننماید...»
گفتنی است به پنج نفر از افرادی که به دو سوال مطرح شده در این ویژه نامه پاسخ صحیح بدهند جوایزی اهدا خواهد شد.
 


كد خبر: 18522  |  تاریخ درج خبر: 96/07/17  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا