امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

عمل به دانسته ها انسان را صاحب بصیرت می کند


یک کارشناس مذهبی عنوان کرد: اگر شخصی به علمش عمل کند، این مقتضی برای عمل بالاتر شده و او را به جایی می رساند كه صاحب بصیرت شده و لایدرک و لایوصف را به تمام و كمال درک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام محسن قمصری در کلاس درس اخلاق مدرسه علمیه امام محمد باقر (علیه السلام) مشهد ( سطح 2و3 )  با عنوان «فراهم نمودن زمينه ظهور امام عصر (عج)؛ درس و پیامی از عاشورا»، با اشاره به اهمیت انجام اعمال و وظایف دینی پس از اطلاع از آن ها، ابراز کرد: خداوند باب علم را برای شخصی كه به دانسته های خود عمل كند، باز خواهد کرد.
وی افزود: اگر شخصی به علمش عمل کند، اين مقتضی برای عمل بالاتر شده و او را به جايی می رساند كه صاحب بصيرت شده و لايدرک و لايوصف را به تمام و كمال درک خواهد کرد.
این کارشناس مسائل دینی گفت: خودسازی و دوری از كثرات باعث توجه و تمرکز در نفس می شود و اين توجه به نفس همان عليكم انفسكم در كلام معصومين (علیهم السلام) است كه مكرر در روايات به آن تأکید داشته اند.
حجت الاسلام قمصری اضافه کرد: عليكم انفسكم یعنی در همه مراحل و ابعاد زندگی از جمله در درس خواندن، روابط اجتماعی و کسب مادیات مراقب نفس سرکش خود باشیم.
وی عنوان کرد: طلاب باید الگو و نمونه شيعه حيدری باشند و از از طریق خودسازی و مبارزه با نفس به کمالات و لقاء الله برسند.
این کارشناس مسائل دینی در ادامه با تأکید بر اهمیت درس گرفتن از تاریخ اسلام خصوصاً واقعه عاشورا، اظهار کرد: اهل كوفه چون فقط نماز می خواندند و كثراتشان زياد بود به امام زمان و نفس خود بی توجهی کردند و حادثه تلخ کربلا را رقم زدند.
حجت الاسلام قمصری هم چنین طلاب را به استفاده مقتضی از فرصت عمر سفارش کرد و گفت: طلبه ای كه درس را به هر بهانه ای تعطيل می كند بايد در محضر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) پاسخگو باشد.
وی در پایان ابراز کرد: ما سربازان ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) هستيم و بايد در مورد همه اعمالمان به ايشان پاسخگو باشيم و لازم است با خودسازی و دوری از كثرات زندگی، زمينه ظهور ایشان را فراهم نماييم.
 


كد خبر: 18524  |  تاریخ درج خبر: 96/07/17  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا