امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نمایشگاه «مکاشفه و تماشا»، زندگی طلبگی از قاب دوربین عکاس آلمانی


نمایشگاه عکس«مکاشفه و تماشا» حاوی آثار هانس گئورگ برگر، عکاس کاتولیک آلمانی با محوریت گزیده ای از عکس های وی در طی ۵ سال و در سه سفر به شهرهای مشهد، اصفهان و قم با موضوع مذهب و زندگی طلبگی در نگارخانه رضوان مشهد برپا شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مجموعه عکس‌های مذهبی هانس گئورگ برگر به همراه آثاری از نخستین عکاسان ایرانی در قالب نمایشگاهی با عنوان «مکاشفه و تماشا: سه سفر به قلب جهان تشیع»، در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بازگشایی شد.
در این نمایشگاه که با حضور مسئولین آستان قدس رضوی، علاقه‌مندان و هنرمندان افتتاح شد، تعداد 40 تابلو متعلق به هانس گئورگ برگر، هنرمند آلمانی است و 40 قاب نیز به نخستین عکاسان ایرانی اختصاص دارد.
عکس‌های مزبور در نمایشگاه «مکاشفه و تماشا»، با تلاش‌های یک ساله صورت گرفته این هنرمند آلمانی و متولیان آستان قدس رضوی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، برای نخستین بار در مشهد آماده بازدید عموم شده و این نمایشگاه در استان‌های اصفهان، قم و تهران نیز برپا می‌شود.
نگاتیو عکس‌های قدیمی نمایشگاه، از کاخ موزه گلستان تهران گرفته شده، با بالاترین کیفیت در آلمان به چاپ رسیده و در ایران به نمایش درآمده است.
کتاب عکسی تحت همین عنوان به انتشار رسیده که حاوی مجموعه‌ تصویری از سه آلبوم است که دو آلبوم آن مربوط به دوره قاجار و شامل نخستین تصاویر از عتبات عالیات در عراق بوده و آلبوم سوم نیز شامل تصاویری است که هانس برگر، عکاس آلمانی در فاصله سال‌های 2001 تا 2006 میلادی با سفر به اصفهان، قم و مشهد از اماکن شیعی در این شهرها همچون حوزه‌های علمیه تهیه کرده است.
شایان ذکر است؛ نمایشگاه مذکور به مدت دو هفته، از تاریخ 14 تا 27 مهرماه در ساعات 9 تا 13 و 16 تا 20 به نشانی نگارخانه رضوان، کوهسنگی 17 پذیرای علاقه‌مندان است.
 


كد خبر: 18527  |  تاریخ درج خبر: 96/07/18  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا