امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
امام جمعه شیروان تأکید کرد

فرهنگ ایثار و شهادت؛ رمز ماندگاری نظام اسلامی/ طلاب در جهت کسب بصیرت سیاسی و اجتماعی فعال باشند


حجت الاسلام والمسلمین کوثری عنوان کرد: تلاش برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان رمز ماندگاری نظام اسلامی، وظیفه حوزه های علمیه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام والمسلمين كوثری در جمع طلاب و اساتيد مدرسه علميه آيت الله حكيم (ره) شیروان، سیدالشهدا (علیه السلام) را الگوی تمام عيار انسان كامل معرفی و ابراز کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اصول اساسی در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و رمز ماندگاری نظام اسلامی بوده است.
وی افزود: استکبار جهانی به این دلیل که ارزش های دينی و مذهبی را مانعی در برابر اهداف شوم خود می بیند، نقشه های پیچیده ای را برای كمرنگ کردن این ارزش ها در جوامع مختلف برنامه ریزی و اجرا می کند و در این زمینه بیشتر نسل جوان را هدف قرار داده است.
امام جمعه شیروان با اشاره به برخی از شبهات مطرح شده از سوی دشمن برای خدشه وارد کردن به مقدسات دينی از جمله مراسمات عزاداری سيدالشهدا (عليه السلام)، گفت: دشمن علاوه بر تلاش در جهت ایجاد انواع و اقسام خرافات و بدعت ها در مورد مناسک و آموزه های دینی، در اصل دستورات دینی نیز تشکیک وارد می کند که تنها راه مقابله با اين تهديدات، روشنگری حوزه های علميه و طلاب آشنا با فقه جعفری است.
حجت الاسلام والمسلمين كوثری برگزاری پرشور محافل عزاداری سیدالشهدا(علیه السلام) را گامی اساسی در جهت تقويت روحيه ايثار و شهادت طلبی در جامعه دانست و اظهار كرد: انقلاب اسلامی ايران با الگوگیری از قيام عاشورا توانست از قرن ها استعمار، ظلم و زیاده خواهی مستکبرین رهایی یابد و پرچم توحيد و عدالت را در جهان به اهتزاز درآورد.
بصیرت سیاسی و اجتماعی؛ نیاز امروز جامعه
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش بصیرت سیاسی و اجتماعی مردم به ویژه طلاب حوزه های علمیه در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، عنوان کرد: بصیرت یکی از بزرگ ترین درس های عاشورا و نقطه اوج این قیام تاریخی است.
 عضو شورای استانی حوزه علميه خراسان شمالی با اشاره به مطرح شدن مسائل جدید در موضوعات مختلف و ضرورت پاسخگویی حوزه علمیه به آن ها، گفت: امروز به رغم توطئه های مختلف دشمنان دين و انسانیت، موج بيداری اسلامی در میان ملت ‌های دنيا رو به افزايش است و همين مسئله رسالت حوزه ‌های علميه را براي پاسخگويی به نيازهای جامعه دوچندان می کند.
 حجت الاسلام والمسلمين كوثری در پایان خاطرنشان کرد: طلبگی فرصتی استثنایی برای خدمت به دين خدا و جامعه اسلامی است که باید قدر آن را دانست.
 


كد خبر: 18544  |  تاریخ درج خبر: 96/07/19  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا