امروز: چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری نشست علمی بایسته های طلبگی در بردسکن


نشست علمی بایسته های طلبگی با حضور حجت الاسلام دکتر جعفر هدائی از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم در مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن، برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام دکتر جعفر هدائی از اساتید سطح عالی حوزه علمیه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه سید جمال الدین اسد آبادی همدان با حضور در جمع طلاب مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن، به بیان ضرورت و بایستگی های طلبگی پرداخت.

وی در این نشست با تاکید بر اینکه طلاب باید در دوران جوانی در حفظ قرآن و حدیث و لغت کار کنند، گفت: خواندن روایات باب علم احادیث و کسب علم از آنها در جلد 1و2 بحارالانوار بیان شده که خواندن این روایات به انسان انرژی می دهد.
استاد  حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند انسان تنبل و بیکار را دوست ندارد، ابرازکرد: شخص بیکار یا فتنه ایجاد می کند یا گرفتار فتنه می شود و هر کسی به جائی می رسد از کار و تلاش در جوانی است.
وی بی اعتنائی به حرف های بیهوده و زخم زبان ها را به عنوان نکته دیگری از بایستگی های طلبگی برشمرد و ادامه داد: افرادی که درکی از طلبگی ندارند بیهوده حرف می زنند لذا بی اعتناعی به آنها بهترین درمان است.
حجت الاسلام هدائی با اشاره به دیگر ضرورت های طلبگی، اضافه کرد: ارتباط و خلوت با خدا در هر روز، ارتباط با اساتید اخلاق و اساتید مدرسه و استفاده از تجربیات آنان، نظم و استفاده از عمر، برنامه ریزی دقیق و جامع و اهل احتیاط بودن، از دیگر نکات طلبگی است.
وي در پایان به بایستگی های تحصیلی نیز اشاره و اظهارکرد: ضرورت فراگیری روش تحقیق و مطالعه، چند لایه خواندن دروس، تقسیم مجهولات به شیوه پیش مطالعه و رنگ بندی آنچه معلومات و مجهولات است، مباحثه قبل از کلاس، حضور در کلاس و تطبیق دانسته ها و تفهیم نامفهوم ها، حل تمرین، دیدن کتب موازی و مشابه و مراجعه به کتب مرجع و برنامه ریزی جهت استفاده بهتر از آنها، لازمه تحصیل در حوزه و جزو بایستگی های طلبگی است.
گفتنی است، این نشست علمی به همت واحد پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) بردسکن، در این مدرسه برگزارشد. 

كد خبر: 18545  |  تاریخ درج خبر: 96/07/19  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا