امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

انقلاب اسلامی از ثمرات عاشورا و نهضت خونین امام حسین(ع) است


آزاده دفاع مقدس با بیان این که انقلاب اسلامی بر اساس بیان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری ریشه در نهضت عاشورا دارد، گفت: به واقع انقلاب از ثمرات عاشورا و نهضت خونین امام حسین(ع) است.

هيجده مهر ماه سالروز ورود مظلومانه وغريبانه كاروان اسراي كربلا به شام است در اين راستا با هدف استمرار فرهنگ عاشورائي و حسيني در اسراي دوران دفاع مقدس همراه با انعكاس و بازتاب اين روحيه به نسل جوان طلبه اداره ايثارگران معاونت فرهنگي اجتماعي  حوزه علميه خراسان  زمينه گفتگوئي را با حجت الاسلام والمسلمین  كميلي  آزاده دفاع مقدس در راستاي بهره گيري از تجربيات ارزنده وارزشي اين افتخار آفرين حماسه ساز ترتيب داده است كه در ادامه از نظرتان مي گذرد .

 

حجت الاسلام والمسلمین کمیلی، آزاده دفاع مقدس در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان این که انقلاب اسلامی ما بر اساس بیان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری ریشه در نهضت عاشورا دارد، گفت: به واقع انقلاب از ثمرات عاشورا و نهضت خونین امام حسین(ع) است و بنا به تعبیر امام راحل(ره) جنگ ما یک گنج بود که باید این گنج استخراج شود. 

وی با بیان این که در دوران دفاع مقدس همه نیروها چه خط مقدم و چه پشتیبانی، چه روحانیون و طلاب پشت خط و چه در خط مقدم مبارزه با دشمن کسانی بودند که خاطرات بسیار ارزشمندی را در سینه دارند که می تواند برای نسل جدید الهام بخش باشد، تصریح کرد: این طلاب و نیروهای انقلابی برای کشور حماسه آفریدند و همواره در خط مقدم جبهه ها بودند.
آزاده دفاع مقدس ادامه داد: امت اسلامی همواره پشتوانه مستحکمی از صدر اسلام داشته و روحانیت در همه عرصه ها پیشگام بوده اند که با این پیشینه جهادی نیروهای انقلابی و متعهد در دوران انقلاب و دفاع مقدس کم لطفی است که امت اسلامی از این درس ها و خاطرات پند و عبرت نگرفته و این اندوخته را به فراموشی بسپارند.
حجت الاسلام والمسلمین کمیلی با بیان این که پرداختن به صورت دقیق به این خاطره ها سبب می شود تا نسل امروز احساس هویت کرده و بداند که در تاریخ نسل ریشه داری هستند، خاطر نشان کرد: با این شرائط نسل های آینده نیز به پیشینه خود افتخار می کنند که در این مسیر تلاش کردند و از الگوهای برجسته دفاع مقدس و نهضت حسینی بهره بردند.
وی با بیان این که الگوگیری از اسرای امام حسین(ع) و واقعه کربلا می تواند الگوهای تازه و برجسته ای برای عصر حاضر و آینده باشدو به لحاظ تربیتی نقش بسزایی را ایفا کند، ابراز کرد: انقلاب ما ریشه در عاشورا دارد و رسالت امروز ما نیز زنده نگه داشتن یاد افتخار آفرینان حماسه ساز در همه قشر ها از جمله روحانیت بوده اما در پی حضور پیشرو آنان در همه عرصه ها و بیش ترین ایثارگری ها باید این همت در غالب کتاب و برنامه های هنری بها داده شده است.
هدف دشمنان سلب روحیه انقلابی و ولایت پذیری از نسل جوان است/ هدف استکبار تحریف در نهضت حسینی است
آزاده دفاع مقدس با بیان این که زنده نگه داشتن یاد افتخار آفرینان حماسه ساز روحانی می تواند در رشد، بالندگی و پیشرفت کشور نقش بسزا و شایانی را ایفا کند، افزود: دشمنان با حربه های گوناگون در طول سال و با توسل به شیوه های متنوع درصدند تا روحیه انقلابی و ولایت پذیری را از جوانان سلب کنند و ایام عزای حسینی را زمان ترویج افکار خرافی و انحرافی می دانند.
حجت الاسلام والمسلمین کمیلی با بیان این که اعتراف راسخ دشمنان مبتنی بر آن است که عاشورا و حماسه کربلا، فکر ناب و زلال امام خمینی(ره) و اندیشه بلند مقام معظم رهبری در تضاد با این افکار خرافی غربی است، گفت: دشمنان در صددند تا در نهضت عاشورا تحریف ایجاد کرده و محرم را خشک و خالی صرف عزاداری بدون تحرک و پویایی کنند.
وی با بیان این که انقلاب ما محصول عاشورای پویا و زنده بوده و ضمن اشک ریختن بر مصائب امام حسین(ع) باید شمر و یزیدیان زمان را شناخت تا برابر تحریف کربلا ایستاد و نگذاشت آنان جامعه را از مسیرهای منتهی به ظهور تهی کنند، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا بتوان بدون هرگونه تحریف و با تقویت روحیه ایثارگری، فداکاری و مجاهدت که در عاشورا و کربلا موج می زند مردم را تربیت کرد و با تبعیت از ولایت در خط نهضت حسینی قدم برداشت و از این سیر عدول نکرد.
ترس و واهمه دشمنان نظام و انقلاب از استمرار فرهنگ عاشورا است
آزاده دفاع مقدس با بیان این که باید نسل جوان را با فرهنگ عاشورا و ذکر الگوهایی ناب تربیت کرد و بدانید افرادی که به اهل بیت اقتدا کرده و از رهبری زمانه حمایت کردند توانستند امید دشمنان را به یاس و ناامیدی بدل کنند، خاطر نشان کرد: در طی سال های اخیر به خوبی معین شده که ترس واهمه دشمنان نظام و انقلاب از استمرار فرهنگ عاشورا است.
حجت الاسلام والمسلمین کمیلی با بیان این که صدام ابزاری در دست استکبار جهانی بود و امروز همه می دانند عاشورا و حماسه کربلا چه قدرت اعجاب انگیزی دارد، گفت: اگر نهضت حسینی برای مردم به خوبی تبیین شود و افرادی که در مراسم اربعین حسینی شرکت می کنند، با بصیرت بیش تر حضور یابند، می تواند موجب انحلال هسته مرکزی و از هم پاشیدگی دشمنان اسلام شود.
 


كد خبر: 18546  |  تاریخ درج خبر: 96/07/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا