امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

تلاش دشمنان تحریف در حماسه کربلا و جریان عاشورا است


آزاده دفاع مقدس با بیان این که انقلاب اسلامی و نهضت حسینی نباید فراموش شود، گفت: تلاش مستمر عده ای مبتنی بر آن است که نگذارند جریان عاشورا و نهضت حسینی به درستی روایت شود و اینگونه افراد عملا به معارف عاشورا اعتقادی ندارند.

هيجده مهر ماه سالروز ورود مظلومانه وغريبانه كاروان اسراي كربلا به شام است در اين راستا با هدف استمرار فرهنگ عاشورائي و حسيني در اسراي دوران دفاع مقدس همراه با انعكاس و بازتاب اين روحيه به نسل جوان طلبه اداره ايثارگران معاونت فرهنگي اجتماعي  حوزه علميه خراسان  زمينه گفتگوئي را با حجت الاسلام والمسلمین محمد قائمی آزاده دفاع مقدس در راستاي بهره گيري از تجربيات ارزنده وارزشي اين افتخار آفرين حماسه ساز ترتيب داده است كه در ادامه از نظرتان مي گذرد .

حجت الاسلام و المسلمين محمد قائمي ، آزاده دفاع مقدس، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، با بیان این که رسالت امروز ما درس گرفتن از اسرای کربلا است، به عبارت «ما رایت الا جمیلا» از حضرت زینب(س) اشاره و اظهار کرد: این عبارت، سخن شیرزن کربلا حضرت زینب(س) و کلام فردی است که در اسارت دشمنان قرار دارد.
وی ادامه داد: هر کس در این کلام تامل می کند می تواند همه جریان کربلا و عاشورا را درک کرده و بداند در شرائطی که دختر حجت خداوند در بین گرگ صفتان تنها مانده و به جز هفتاد و دو تن کسی پیرامونش ندارد با این حال جز زیبایی چیزی نمی بیند.
آزاده دفاع مقدس با بیان این که درک این عبارت از زبان دختر حجت خداوند نقطه ای را خلق کرده که عقل از درک آن عاجز است و عشق و معرفت به میان می آید، خاطر نشان کرد: بیان این عبارت مبین آن است که اهل بیت(ع) هدفی والاتر از امروز داشتند که حتی از شهادت حجت خدا و اسارت ارزش فراتری دارد و آن مساله ارزشی توحید است.
حجت الاسلام والمسلمین قائمی با بیان این که حضرت زینب(س) با تلاش های خود در راستای تحقق اهداف دین تلاش زیادی کرد و با مقاومت و ایستادگی جریان کربلا را برجسته کرد، افزود: امام سجاد(ع) در بیانی این چنین می فرمایند که مصیبت اسارت زینب(س) و اهل بیت عصمت و طهارت سخت ترین مصیبتی بود که آن را در زندگی تحمل کردم.
وی ادامه داد: در طول تاریخ دفاع مقدس نیز به تبعیت از نهضت حسینی انسان های عارف و عالمی همچون امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری، آیت الله واعظ طبسی، شهید هاشمی نژاد و شخصیت هایی از این دست هدف و راه را برای ما ترسیم کرده و به گونه ای این خط را جلوه دادند که مساله شلاق و زندان برای حق طلبان آسان شد.
تلاش دشمنان تحریف در حماسه کربلا و جریان عاشورا است
آزاده دفاع مقدس با بیان این که انقلاب در کشور نباید فراموش شود چراکه اگر هدف باقی بود، سایر مسائل به سهولت هموار می شود، اظهار کرد: تلاش مستمر عده ای مبتنی بر آن است که نگذارند جریان عاشورا و نهضت حسینی به درستی روایت شده و اینگونه افرادی که عملا به معارف عاشورا اعتقادی ندارند بر متن نوحه و سینه زنی نفوذ و انحراف ایجاد می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین قائمی با بیان این که تحریف در نوحه و سینه زنی بهانه به دست دشمنان نظام و انقلاب داده و آنان با بهره گیری از این فرصت، برخی مفاهیم پوچ و توخالی را تحویل نسل جوانی می دهند که انقلاب را ندیده اند، ابراز کرد: امروز از امام حسین(ع) در جهان شخصی مظلومتر نیست و دشمنان نیز تلاش بسیاری برای نابودی شخصیت ایشان دارند.
رسالت حوزه های علمیه استمرار شعار «هیهات من الذله» در جامعه جهانی است
وی با بیان این که باید عزای حسینی دارای متولی باشد و عده ای با محتوای منبری مشخص شده این ایام را جهت دهی کنند و نگذرانند چه در متن و محتوای سخنرانی و چه نوحه و سینه زنی تحریفاتی وارد شود، اظهار کرد: محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر بوده و نباید در این ماه از معارف اصلی اعتقادی در جامعه اسلامی فاصله گرفت و امروز حوزه های علمیه باید با استمرار شعار «هیهات من الذله» امام حسین(ع)، جامعه را زنده و پویا کرده و آن را هدایت و از تحریفات دشمنان حفظ و صیانت کنند.
 


كد خبر: 18547  |  تاریخ درج خبر: 96/07/19  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا