امروز: سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

كارگاه تربیت دینی كودكان ویژه والدین به مناسبت روز جهانی كودك برگزارشد


مركز مشاوره معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان به مناسبت روز جهانی كودك، كارگاه مشاوره ویژه والدین با موضوع تربیت دینی كودكان را با حضور حجت الاسلام مسلم داود نژاد، برگزار کرد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام  مسلم داود نژاد در این کارگاه به تبيين مباحثي پيرامون تربیت دینی فرزند پرداخت و ابرازکرد: با توجه به اینکه انتخاب همسر با تربیت فرزند رابطه ای وابسته دارد لذا برای تربیت کودکان باید از قبل از تولد مقدمات را مهیا کرد.

وی با بیان اینکه تربیت فرزند حداقل 21 سال طول می کشد، گفت: هفت سال اول فرزند را غرق محبت کنید، هفت سال دوم سخت گیری و هفت سال سوم به او وزارت دهید.
این استاد مشاور اظهارکرد: در هر سنی به مقتضای نیازهای آن باید با کودک برخورد شود زیرا رفتار اشتباه با کودک، اثر معکوس در بزرگسالی را در بر خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در حوزه تربیتی و در بحث سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) کمتر کار شده است، گفت: سیره اهل بیت(ع) جامعه شناسی و روانشناسی کامل دینی و سنت نیز رفتارهای فردی است.
حجت الاسلام  داود نژاد محبت و بازی درمانی را دو راز تربیت قبل از هفت سال برای کودک برشمرد و افزود: در دوران قبل از هفت سالگی، بچه ها آزادی کامل اما با سه شرط دارند، درخواست هایشان خطری برای کودک نداشته باشد، غیرممکن و از همه مهمتر حق الناس نباشد.
وی با تاکید بر اینکه نسخه تربیتی، بازی درمانی و غرق محبت کردن بچه ها است، به انواع محبت اشاره و ابراز کرد: محبت به بچه ها تا قبل از هفت سال باید از طریق گوش، چشم، حس لامسه، زبان و هدیه صورت گیرد.
استاد مشاور خانواده در پایان تشریح کرد: ما برای انجام کار خوب کمتر به کودک توجه داریم تا کار بد، برای همین کودکان که درخواست محبت چشمی از والدین دارند کارهای بد را تکرار کرده و توجه مادر و پدر را بیشتر جلب می کنند.
گفتنی است، این کارگاه در روز سه شنبه 18 مهرماه در محل مرکز مشاوره برگزار و با استقبال مراجعه کنندگان مواجهه شد.
لازم به ذکر است زمان برگزاری ادامه این کارگاه متعاقبا اعلام خواهد شد.

كد خبر: 18549  |  تاریخ درج خبر: 96/07/19  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا