امروز: دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری نشست علمی با عنوان جايگاه كتاب «البيـان في علوم القرآن»


واحد پژوهش مدرسه علميّه عصمتيه شهرستان بشرويه با همكاري معاونت پژوهش حوزه علميّه خراسان، نشست علمي با موضوع جايگاه كتاب «البيـان في علوم القرآن» در پژوهش هاي قرآني را در این مدرسه برگزار کرد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام محمد اكبرزاده مقدم در اين نشست، به معرفي شخصيّت علمي ونويسنده  كتاب «البيان في علوم القرآن» پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این کتاب شامل مباحث مهّم علوم قرآنی و تفسیر سوره حمد است، ابرازکرد: از مهمترين مباحث علوم قرآني كه در اين كتاب بررسي شده، بحث تحريف ناپذيري قرآن كريم، ناسخ و منسوخ،‌اعجاز قرآن، محكم و متشابه و مبحث قرائات سبعه است.
حجت الاسلام اكبرزاده مقدم خاطرنشان کرد: يكي از ديدگاه‌هاي خاص نويسنده اين كتاب،‌ كه بسيار مورد توجه قرآن پژوهان قرار گرفته، اين است كه ايشان در مبحث آيات ناسخ و منسوخ، فقط قائل به نسخ آيه «نجوا» هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه ما طلبه ها باید حتما در زندگی مان الگو داشته باشیم، گفت: ائمه(ع) و علمای بزرگ مثل  حضرت امام خميني (ره) مقام معظم رهبری، و بقیه علماء الگوهایی برای طلاب و آحاد ملت بشمار می روند.
این کارشناس مذهبی شهرستان بشرویه با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) در مورد کسب علم «هر کس برای خدا علم و دانش بیاموزد و به آن عمل کند و به دیگران آموزش دهد در ملکوت آسمان ها به بزرگی از او یاد می شود و می گویند برای خدا آموخت و برای خدا به آن عمل کرد و برای خدا آموزش داد.»  گفت: علم به تنهایی فایده ای ندارد؛ علمی که مورد نیاز ما طلبه ها می باشد، علم به اضافه‌ی ایمان است که باید بیشتر به آن پرداخت.

كد خبر: 18933  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا