امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

مردم دنیا تشنه معارف اهل بیت (علیهم السلام) هستند/ ضرورت نگاه جهانی طلاب در تحصیل علوم دینی


نماینده مجلس شورای اسلامی: طلاب، پرچمداران اسلام و قرآن در دنیا هستند و بر این مبنا نباید نگاه آن ها به شهر و یا کشور خودشان محدود باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با اساتید و طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس (س) بیرجند با اشاره به اهمیت ماه های محرم و صفر و اربعین حسینی در ترویج عقاید و آموزه های دینی، گفت: طلبگی توفیق بزرگی است و کار طلبه بسیار مقدس، لازم و ضروری است و امروز نیاز به نشر و ترویج معارف دینی نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا بیش از پیش احساس می شود.
وی افزود: طلاب، پرچمداران اسلام و قرآن در دنیا هستند و بر این مبنا نباید نگاه آن ها به شهر و یا کشور خودشان محدود باشد بلکه باید در این زمینه نگاهی جهانی وجود داشته باشد که دنیا را تشنه معارف اهل بیت (علیهم السلام) ببیند.
رئيس مجمع نمايندگان خراسان جنوبی با تأکید بر این که معارف اسلامی بسیار غنی و عمیق هستند، ابراز کرد: به واسطه همین ویژگی ها وقتی غیرمسلمانان به درستی با اسلام و معارف آن مواجه می شوند غالباً اسلام آورده و به دین حق گرایش پیدا می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی اضافه کرد: غربی‌ ها و دشمنان اسلام از گسترش آن نگران هستند و تبلیغات و برنامه های گوناگونی را برای خشونت آمیز جلوه دادن اسلام و مسلمانان به اجرا گذاشته اند تا از روند رو به رشد اسلام گرایی در دنیا جلوگیری به عمل آورند.
وی عنوان کرد: این تبلیغات سهمگین و این هجم از شبهه و فعالیت های خلاف واقع علیه اسلام و مسلمین در رسانه های وابسته به استکبار جهانی، خود نشان دهنده قوت و قدرت اسلام است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی اثر و منزوی بودن اسلام غیرسیاسی، گفت: دشمنان از اسلام سیاسی، سیاست اسلامی و دولت و حکومت اسلامی به شدت در هراسند و می دانند که وقتی پشت سر معارف غنی اسلامی، یک نظام قدرتمند اسلامی قرار داشته باشد، گسترش اسلام ناب راحت ‌تر شکل خواهد گرفت و بر این اساس همه تلاش خود را در جهت تضعیف نظام اسلامی نیز به کار گرفته اند.
حجت الاسلام والمسلمین عبادی اضافه کرد: استکبار جهانی با اسلام سکولار هیچ تضاد و دشمنی ندارد بلکه آن را تشویق و ترویج می کند.
وی تأکید کرد: قرار گرفتن نظام اسلامی در کنار معارف حقه اسلامی همچون دوران پیامبر (صلی الله علیه و آله) و حضرت علی (علیه السلام)، بُرد و تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و می تواند به مرور زمان افکار و عقاید مردم دنیا را متحول کند.
 


كد خبر: 18938  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا