امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

شناساندن مکتب اخلاقی-سیاسی سیدالشهدا(ع) مهم ترین هدف زیارت اربعین است


مدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی عنوان کرد: رونق گرفتن اربعین حسینی نشان دهنده حق بودن وعده الهی در مورد ظهور منجی است و باید از این فرصت به بهترین شکل در جهت شناساندن مكتب اخلاقی و سیاسی سیدالشهدا (علیه السلام) به جهانیان استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علميه خراسان، حجت الاسلام والمسلمين  حجت سالاری مکی در جمع طلاب و مبلغان اعزامی از حوزه علمیه خراسان شمالی به اربعین حسینی گفت: اربعين، رزمايشی جهانی برای اعلام آمادگی منتظران ظهور حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) است.
وی با اشاره به برخی از اهداف زیارت اربعین حسینی و دستاوردهای این حرکت عظیم برای مکتب اهل بیت (علیهم السلام)، ابراز کرد: مهم ترین هدف زیارت امام حسین (علیه السلام) در اربعین و شرکت در همایش گسترده و استثنایی پیاده روی در مسیرهای منتهی به کربلای معلی شناساندن مكتب اخلاقی و سياسی ایشان به جهانیان است.
مدیر استاني  حوزه علمیه خراسان شمالی با تأکید بر اهمیت شناساندن امام حسین (علیه السلام) و ابعاد گسترده قیام ایشان به مردم دنیا، عنوان کرد: رونق گرفتن بیش از پیش اربعین حسینی و برگزاری پرشکوه همایش پیاده روی زائران، به خاطر وعده الهی است مبنی بر اینکه سرانجام شخصی خواهد آمد که فریاد «یا لثارات الحسین» او در جهان طنین انداز خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمين سالاری مکی با اشاره به روایت «إنَّ الحُسَینَ مِصباحُ الهُدی وسَفینَةُ النَّجاةِ»، گفت: تحمل همه سختی ها و مشکلات برای حضور در کربلای معلی در اربعین حسینی از سوی زائرین به خاطر این است که ایشان به دنبال هدایت هستند و این زیارت، بهترین راه برای هدایت به سوی تعالی و سعادت است.
وی با تأکید بر اهمیت استفاده از فرصت اربعین برای ترویج عقاید حقه مکتب اهل بیت (علیهم السلام)، اظهار کرد: اربعین بهترین فرصت برای تربیت نسلی است که می خواهد یاریگر امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) باشد، بنابراین باید قدر این فرصت را دانست و به بهترین شکل از آن استفاده کرد.
دبیر شورای استاني حوزه علمیه خراسان شمالی اضافه کرد: اگر امروز می بینیم مردم به هر طریقی برای امام حسین (علیه السلام) هزینه می کنند، از این جهت است که ایشان تمام هستی اش را تقدیم خداوند کرده بود و این معنای عظیمی در خود نهفته دارد.
حجت الاسلام والمسلمين  سالاری مکی با بیان این که بذل، مرتبه ای از دلدادگی است، افزود: زائران اربعین فقط برای کسب رضای الهی قدم در مسیر پیاده روی می گذارند، بنابراین زیارت اربعین نوعی از دلدادگی به معشوق را نشان می دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمن در جنگ نرم به سراغ سنگرهای معنوی می رود و زیارت اربعین، یکی از فرصت های استثنایی برای ویروس کشی وجود انسان از گناه، رذایل اخلاقی و هواهای نفسانی است.
 


كد خبر: 18950  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا