امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 47 نفر از اساتید و طلاب مدرسه علمیه امام صادق(ع) کاشمر


امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان کاشمر تعداد 47 نفر از اساتید و طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.

حوزه علمیه خراسان در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر عالی این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ در این راستا برخی مدارس علمیه استان خراسان به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق مبلغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
در این راستا امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان کاشمر تعداد 47 نفر از اساتید و طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.
حجت الاسلام محمدرضا طالب الحق، مسئول آموزش مدرسه علمیه امام صادق(ع) کاشمر با بیان این که هدف اصلی مدرسه از اعزام طلاب به پیاده روی حضور در راهپیمایی باشکوه جهت شور و حال معنوی وآشنایی طلاب با فضای تبلیغی بود، گفت: در روایات مختلفی به اهمیت زیارت اربعین اشاره شده و حتی در بیان امام حسن عسگری(ع) از نشانه های شیعه نقل شده است.
مسئول آموزش مدرسه علمیه امام صادق(ع) کاشمر با بیان این که تلاش شده تا حداقل سالی یکبار طلاب مشتاق برای زیارت به اربعین فرستاده شوند، اظهار کرد: به حمد الله هر سال برای تبلیغ تاکنون حرکت های رو به جلو و تحولی صورت گرفته است.
وی پیاده روی اربعین را زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) دانست و با بیان این که این اجتماع باشکوه یک ظرفیت عظیم در راستای تبیین معارف اهل بیت و شناساندن اسلام ناب محمدی به دنیاست، بیان کرد: در این راهپیمایی مردم با امام حسین(ع) آشنا شده و به واقع آن روح پاک و صلح طلبی اسلام به همت مبلغان به خوبی شناسانده می شود.
حجت الاسلام طالب الحق در ادامه با اشاره به ضرورت حضور باشکوه هر ساله شیعیان در این پیاده روی میلیونی، خاطر نشان کرد: باید از این حرکت حمایت کرد و ثبات قدم داشت تا بتوان در رکاب امام زمان(عج) قرار گرفت.

 


كد خبر: 18956  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا