امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 80 نفر از طلاب مدرسه علمیه منتظر المهدی(عج) به پیاده روی اربعین


در امتداد اعزام مبلغان حوزه علمیه خراسان به پیاده روی میلیونی اربعین، مدرسه علمیه منتظر المهدی(عج) نیز 80 نفر از طلاب سطح یک را طبق سنوات گذشته به صورت زیارتی و تبلیغی به کربلای معلی اعزام کرد.

حوزه علمیه خراسان در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر عالی این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ در این راستا برخی مدارس علمیه استان خراسان به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق مبلغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
در امتداد اعزام مبلغان حوزه علمیه خراسان به این پیاده روی میلیونی، مدرسه علمیه منتظر المهدی(عج) نیز 80 نفر از طلاب سطح یک این مدرسه را طبق سنوات گذشته به صورت زیارتی و تبلیغی به کربلاي معلی اعزام کرد.
حجت الاسلام علی محمدی زاده، مسئول آموزش مدرسه منتظر المهدی(عج) با بیان این که هدف از اعزام طلاب به این پیاده روی احیای یاد و خاطره امام حسین(ع) و تاکید بر ضرورت الگوگیری طلاب از آن بود، گفت: هدف اصلی ما از اعزام طلاب آشنایی آنان با این مسیر پرشور و شوق، کسب تجربه و آشنایی با فرهنگ ها و ادیان های مختلف بود.
وی با بیان این که این مسیر به خوبی نشان می دهد سید الشهدا(ع) در تاریخ چه حماسه ای را رقم زدند که امروز بالغ بر 20 میلیون نفر در جاده های سرزمین کربلا عاشقانه قدم بر می دارند، تصریح کرد: این پیاده روی حالت انگیزشی برای طلاب در راستای پیمودن هدف دارد و به حمد الله تا کنون بازخوردهای شایسته ای از اعزام طلاب به این حماسه مثال زدنی صورت گرفته است.
شایان ذکر است؛ مدرسه علمیه منتظر المهدی(عج) سال های گذشته نیز اعزام طلاب را به این پیاده روی داشته که امسال با رویکرد جدیدی وارد گود شده و توانسته تا تعداد بیش تری از طلاب را جهت زیارت و تبلیغ به سرزمین کربلا بفرستد.


 


كد خبر: 18957  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا