امروز: شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

اعزام 15 نفر از طلاب مدرسه علمیه آیت الله قزوینی فردوس به پیاده روی اربعین


امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه آیت الله قزوینی فردوس تعداد 15 نفر از طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حضور تبلیغی طلاب و روحانیان را می توان از نکات برجسته راهپیمایی اربعین سال جاری دانست؛ در مسیر پیاده روی یکی از مسائلی که فراوان دیده می شود و مورد استقبال و بازخورد زائران سید الشهدا(ع) قرار می گیرد، حضور روحانیان مبلغ در میان مردم است که در اربعین امسال این حضور چشمگیرتر بوده است.
این حضور به گونه ای بوده که در فواصل معین، مبلغانی که در حال تبلیغ دینی و پاسخگویی به سؤالات شرعی و شبهات فکری و اعتقاداتی شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین بودند به چشم می خورد.
حوزه علمیه خراسان نیز در آستانه اربعین حسینی با عنایت ویژه مدیر عالی این حوزه، آیت الله سید مصباح عاملی 200 مبلغ را به پیاده روی میلیونی اربعین اعزام کرد تا آنان ضمن پیگیری رسالت تبلیغی خود در این ایام نورانی، پیام آور حق در سرزمین ایثار و دلدادگی باشند؛ در این راستا برخی مدارس علمیه استان خراسان به تبعیت از این حرکت تحولی مثال زدنی، تعدادی از طلاب مشتاق مبلغ را به این پیاده روی اعزام کردند تا برای امت های اسلامی تداعی گر حدیث خون و پیروزی باشند.
در این راستا امسال برای چندمین سال متمادی مدرسه علمیه آیت الله قزوینی فردوس تعداد 15 نفر از طلاب خود را به پیاده روی باشکوه و میلیونی اربعین حسینی در راستای بهره مندی از فیض معنوی آن و همچنین تبلیغ دین اعزام کرد.
حجت الاسلام عابدینی، مدیر مدرسه علمیه آیت الله قزوینی فردوس، با بیان این که پیاده روی اربعین برای یک طلبه هم سفر زیارتی و هم تبلیغی محسوب می شود چراکه امروز به حضور طلاب شدیدا در این فضا احساس نیاز می شود، ابراز کرد: مهمتر از ثواب زیارت اربعین و اجری که در قبال آن به مومن عطا می شود، بحث خودسازی آن برای طلاب است.
مدیر مدرسه علمیه آیت الله قزوینی فردوس با بیان این که هر طلبه پیش از ورود به جامعه و فضای تبلیغی باید بتواند خودسازی کند، یکی از مهمترین راه های این خودسازی را حضور طلاب در پیاده روی اربعین دانست و گفت: اعزام طلاب از این مدرسه سنوات اخیر نیز برقرار بود اما امسال پرشور تر و با استقبال گرمتری از سوی طلاب برگزار شد.
شایان ذکر است؛ طلاب مدرسه علمیه آیت الله قزوینی فردوس با حضور درخشان در راهپیمایی اربعین امسال، در امتداد اعزام 200 مبلغ حوزه علمیه خراسان به این پیاده روی همچون گذشته خوش درخشیدند.
 


كد خبر: 18960  |  تاریخ درج خبر: 96/08/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا