امروز: دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
در مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) تربت حیدریه؛

نشست نقش شاگردان امام صادق(ع) در دفاع از مکتب تشیع برگزار شد


نشست نقش شاگردان امام صادق(ع) در دفاع از مکتب تشیع با حضور خانم اعدادی، مسئول اداره مدارس خواهران حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، خانم اعدادی،  مسئول اداره مدارس علميه خواهران حوزه علمیه خراسان از مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) شهرستان تربت حیدریه بازدید کرد.
خانم اعدادی در نشستی با موضوع نقش شاگردان امام صادق(ع) در دفاع از مکتب تشیع در جهان امروز ،با اشاره به آیه «یا ایها الذین امنوا لم تقولون مالا تفعلون» گفت: افتخار همه ما فراگیری معارف دینی است و در روایت فوق نیز ویژگی های مورد انتظار امام صادق(ع) همچون صبوری و پایداری در راه هدف و استقامت در راه حق طرح شده است.
وی ادامه داد: انسان در مسیر حرکت به سوی هدف امکان ندارد بدون مشکل باشد و در راه رسیدن به نظام مهدوی دشمنان آرام نمی نشینند که بدین جهت همه شما باید در برابر استکبار که هدفی جز نابودی اسلام ندارد بایستید و مقاومت کنید و از اشاعه هرگونه افکار الحادی و فرقه گرایی ها جلوگیری کرده و پاسخ دشمنان را قاطعانه بدهید.
مسئول اداره مدارس خواهران  حوزه علمیه خراسان با بیان این که امام صادق(ع) در روایاتشان توصیه های زیادی به ساده زیستی داشتند و این منش شیوه همه ائمه بوده چراکه قناعت در زندگی سبب همنشینی با اولیا و رسیدن به درجات معنوی فوق العاده می شود، خاطر نشان کرد: متاسفانه امروزه تجمل گرایی تبدیل به بیماری شده که اکثر جامعه به آن گرفتارند.
خانم اعدادی با بیان این که اگر باور و اعتقادمان درست باشد، باید در نظام امروز همچون شهید حججی باشیم و در راه هدف جانفشانی کنیم، از طلاب خواست تا نسبت به رسالت خود دغدغه مند بوده و دست از ولایتمداری برندارند.
شایان ذکر است؛ در پایان این نشست از ده نفر از مبلغان فعال و همچنین برگزیدگان مسابقه علمی این مدرسه تقدیر شد.
 


كد خبر: 19318  |  تاریخ درج خبر: 96/09/16  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا