ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

راه اندازی کرسی درس خارج و سطح سه برادران و خواهران در خراسان شمالیمدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: راه اندازی سطح سه خواهران و برادران، ایجاد مدرسه تخصصی و راه اندازی کرسی درس خارج از جمله تحولات اخیر آموزشی در این حوزه بوده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام حجت سالاری مکی در اجلاس سراسری مدیران مدارس حوزه علمیه خراسان، ضمن تقدیر از تصمیم مدیریت حوزه علمیه خراسان مبنی بر برگزاری اجلاس مدیران در سال گذشته در خراسان شمالی گفت: در حال حاضر حدود 2150 طلبه در 16 مدارس علمی این استان در حال تحصیل هستند.
وی افزود: راه اندازی سطح سه خواهران و برادران، ایجاد مدرسه تخصصی و راه اندازی کرسی درس خارج با 40 طلبه در حال تحصیل از جمله تحولات و اتفاقات اخیر آموزشی در حوزه علمیه خراسان شمالی بوده است.
مدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی ابراز کرد: فرآیند ایجاد زیرساخت های فعالیت های آموزشی در حوزه علمیه خراسان شمالی در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته و این مهم نتیجه همت و تلاش مدیران حوزه علمیه و اساتید بوده است.
حجت الاسلام سالاری مکی با بیان این که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به خراسان شمالی این منطقه را مهد استعدادها معرفی کرده اند، اظهار کرد: با فراهم شدن سطوح مختلف درسی و با کیفیت بالا در حوزه علمیه خراسان شمالی می توان انتظار موفقیت های زیادی از این منطقه عالم پرور داشت.
وی با بیان این که رشد زیرساخت ها در مدارس علمیه استان به لحاظ عمرانی 470 درصد بوده که ظرفیت جذب طلاب جدیدالورود را بالا برده است، ادامه داد: امروز زیرساخت های اولیه برای تحول و پیشرفت در حوزه علمیه خراسان شمالی فراهم شده که امیدواریم با جذب اساتید بیشتر و ارتقاء کیفی، تحول مد نظر رهبر معظم انقلاب را رقم بزنیم.
مدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی برگزاری متناوب کارگاه های دانش افزایی ویژه اساتید و کارگاه های روش تدریس و مدیریت اسلامی ویژه مسئولین آموزش و مدیران را برخی از برنامه های تحولی حوزه علمیه خراسان شمالی برشمرد و گفت: کارگاه هایی در سطح تقویتی شامل منطق، ادبیات عرب، فقه و اصول و احکام و در سطح استادپروری ویژه طلاب مدارس علمیه برنامه ریزی شده و در حال اجراست.
حجت الاسلام سالاری مکی به پذیرش دو برابری  طلبه در سال جاری نسبت به سال گذشته در حوزه علمیه خراسان شمالی اشاره و ابراز کرد: باید برنامه ریزی ما برای تربیت طلبه دقیق تر باشد و دغدغه داشته باشیم که کیفیت فدای کمیت نشود.
وی در تحلیل علت جذب بالای طلبه در سال جاری در حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: این مهم به برکت سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی و ایجاد زیرساخت های لازم توسط مدیران حوزه علمیه خراسان محقق شد.
مدیر استانی حوزه علمیه خراسان شمالی فعالیت های فرهنگی و تبلیغی را از اولویت های مدیریت این حوزه دانست و اظهار کرد: شانزده گروه جهادی فعال در مدارس علمیه استان داریم که به مناطق زلزله زده، محروم و مرزی اعزام می شوند.
حجت الاسلام سالاری مکی با بیان این که برنامه محوری برای ایجاد تحول در حوزه علمیه خراسان مشهود است، عنوان کرد: صبحگاه های قرآنی، جلسات تدبّر در قرآن، جلسات سیاسی و اجتماعی و اخلاقی و انس با صحیفه سجادیه و فعالیت طلاب در عرصه های هنری از دیگر برنامه های در حال اجرا و نیازمند تقویت است.
وی افزود: تلاش داریم با برگزاری کارگاه ها و دوره های مکالمه عربی، تربیت مبلغ، عفاف و حجاب، سبک زندگی و طب اسلامی، هم چنین همایش هایی در حوزه های بصیرتی، سبک زندگی شهدا و ولایت فقیه، تبلیغ باکیفیت تری داشته باشیم.
وی در پایان بیان کرد: برای رسیدن به تمدن اسلامی به دو عنصر تولید فکر و پرورش انسان ها نیاز داریم که حوزه علمیه تامین کننده اصلی آن است.
 


كد خبر: 19575  |  تاریخ درج خبر: 1396/09/29  |  کد خبرنگار: 201020
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا