امروز: جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

گزارش دستاوردهای مرکز نخبگان و استعدهای برتر حوزه علمیه خراسان


مرکز نخبگان و استعدهای برتر این حوزه در آذرماه سال جاری نشست‌های هماهنگی و راهبردی با بنیاد ملی نخبگان تهران، مرکز خدمات، معاونت تهذیب و مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه قم برگزار کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، مرکز نخبگان و استعدهای برتر حوزه علميه خراسان با توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب در احکام اعضای شورای عالی اين حوزه و در راستای حرکت های تحولی با بنیاد ملی نخبگان تهران، مرکز خدمات، معاونت تهذیب و مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه قم،نشست‌های هماهنگی و راهبردی در آذرماه 96 برگزار کرده است.

 

براساس این گزارش، عضویت آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در هیات امناء مرکز نخبگان حوزه های علمیه، ایجاد شورای تلفیقی نخبگان حوزه و دانشگاه ابداع و ابتکار حوزه علمیه خراسان در راستای وحدت عملی حوزه و دانشگاه، الگو سازی مفاخر حوزه علمیه خراسان در جامعه علمی، حمایت ویژه از افراد جدید الورود صاحب استعداد در راستای جذب نخبگانی به حوزه علمیه خراسان و ... از دستاوردهای این مرکز در ماه گذشته است.

در ادامه گزارش دستاورد نشست های مرکز نخبگان و استعدهای برتر حوزه علمیه خراسان را در آذر ماه سال جاری از نظر خواهید گذراند.

دستاورد نشست با بنیاد ملی نخبگان تهران؛

اهتمام جدی نسبت به جایگاه والا و رفیع حوزه علمیه در جهت دهی به امور بنیادی، اجتماعی، حکومتی و نظام سازی، جهت دهی علمی حوزه های علمیه توسط شورای برگزیدگان حوزوی بنیاد ملی در راستای تولید علم و نظریه پردازی، تثبیت جایگاه استقلالی حوزه علمیه خراسان مبنی بر حکم مقام معظم رهبری در تصمیم گیری های بنیاد ملی نخبگان در راستای برگزیدگان و استعدادها و نخبگان حوزوی و پیگیری وضعیت استعدادهای برتر خراسان جهت حمایت بنیاد ملی، حاصل نشست با بنیاد ملی نخبگان در تهران است.

در راستای این نشست، عضویت مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر خراسان در شورای برگزیدگان حوزوی بنیاد ملی نخبگان، آماده سازی آیین نامه و شیوه نامه حمایت بنیاد از استعدادهای برتر توسط خراسان و قم، جهت دهی فکری به مسئولین بنیاد ملی، مبنی بر وجود ظرفیت های عظیم حوزه علمیه، در راستای پاسخگویی به نیازهای فکری و... حکومت، نظام و جامعه اسلامی، شورای تلفیقی نخبگان حوزه و دانشگاه ابداع و ابتکار حوزه علمیه خراسان در راستای وحدت عملی حوزه و دانشگاه، بررسی و اصلاح آیین نامه و شیوه نامه شناسایی استعدادهای برتر، نیز از دیگر دستاوردهای این مرکز است.

همچنین برگزاری جلسه با قائم مقام ریاست بنیاد ملی نخبگان دکتر محمود سعادت فومنی، دکتر سالاریه، معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی و دکتر الستی، معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، از دیگر اقدامات در مرکز بنیاد ملی نخبگان تهران بوده است.

دستاورد نشست با مرکز خدمات حوزه های علمیه قم؛

تثبت جایگاه استقلالی حوزه علمیه خراسان مبنی بر حکم مقام معظم رهبری، شناسایی ظرفیت های بالفعل و بالقوه حوزه های علمیه جهت حمایت در راستای نخبه پروری و تشویق به تولید علم و نظریه، تاکید بر استقلال مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان از قم در ارتباط با مرکز خدمات، از دستاوردهای نشست با مرکز خدمات حوزه های علمیه در قم است.

همچنین در این نشست علاوه بر تاکید مشارکت در حمایت از آثار علمی و پژوهشی طلاب استعدادهای برتر توسط مرکز خدمات، حمایت ویژه از افراد جدید الورود صاحب استعداد در راستای جذب نخبگانی به حوزه علمیه خراسان، دعوت از مسئول مرکز خدمات حوزه های علمیه کل کشور در همایش تقدیر از استعدادهای برتر خراسان، حمایت از 10 مستعد برتر در بخش خواهران، معرفی 15 نفر جهت دریافت وام ویژه استعدادهای برتر، توسعه در انواع خدمات به طلاب ممتاز و استعداد برتر و نخبه حوزه علمیه خراسان، چند برابری بیمه استعدادهای برتر و نخبگان، پیگیری طرح مسکن ویژه استعدادهای برتر و نخبگان، نیز حاصل شد.

نشست با معاونت تهذیب حوزه های علمیه قم؛

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان طی نشست با معاونت تهذیب حوزه های علمیه در قم توانست در زمینه تبادل نظر در رابطه با نظام جامع اخلاق در حوزه علمیه، اتخاذ شیوه و محتوای واحد مبنی بر نیاز سنجی، جهت تربیت مربیان اخلاق و تهذیب، تدوین شیوه نامه و راهبرد متناسب توسط دو معاونت جهت انتشار منابع و متون و مجله، برگزاری جلسات مشترک به تناسب نیاز در خصوص طرح مسائل و آسیب های اخلاقی دو حوزه و راهبردهای آن را بدست آورد.

همچنین، استفاده دو سویه از ظرفیت اساتید اخلاق و تبادل اطلاعات کارشناسی بین دو حوزه علمیه خراسان و قم، برگزاری جلسات اخلاق و بصیرت انقلابی ویژه استعدادهای برتر و عموم طلاب،آسیب شناسی مسائل اخلاق در حوزه علمیه، طلاب و خانواده طلاب، از دیگر دستاوردهای این نشست در قم بود.

دستاورد نشست با مرکز نخبگان و استعدادهای برترحوزه های علمیه قم؛

تاکید بر استقلال حوزه علمیه خراسان مبنی بر حکم مقام معظم رهبری، نحو تعامل با بنیاد ملی، بررسی و مطالعه فرصت ها و چالش های پیش رو تعامل دو مرکز با بنیاد ملی نخبگان، عضویت آیت الله سیدمصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در هیات امناء مرکز نخبگان حوزه های علمیه، پیشنهاد دعوت از هیات امناء مرکز نخبگان جهت جلسه فصل زمستان به میزبانی خراسان و پیگیری قم، تهیه مشترک آیین نامه و شیوه نامه حمایت از برگزیدگان حوزوی جهت استفاده در بنیاد ملی نخبگان، برگزاری جلسات ویدیو کنفرانس کارشناسی جهت هم افزایی برنامه ها و نحو‌ی تعامل با بنیاد ملی نخبگان، تغییر سه ساحت شناسایی به پنج ساحت، استفاده دو سویه از ظرفیت های نخبگان در جهت منویات رهبر انقلاب در راستای نخبه پروری، پیگیری افزایش 60 درصدی شهریه استعدادهای برتر و پیگیری افزایش شهریه صد درصدی نخبگان از دستاوردهای نشست این مرکز با مرکز نخبگان و استعدادهای برترحوزه های علمیه قم در آذرماه 96 است.

شایان ذکر است، جلسه با دکتر شاه رضایی، مدیر تکریم و الگو سازی بنیاد ملی، عضویت مسئول مرکز نخبگان و استعدهای برتر خراسان در شورای تکریم بنیاد نخبگان خراسان، معرفی چهار شخصیت از بزرگان حوزه علمیه خراسان جهت تکریم و الگو سازی و برگزاری همایش، الگو سازی مفاخر حوزه علمیه خراسان در جامعه علمی و ایجاد هماهنگی بیشتر بین مرکز نخبگان حوزه علمیه خراسان با بنیاد نخبگان خراسان از دیگر دستاوردهای مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در آذر ماه 96 است.

 


كد خبر: 21008  |  تاریخ درج خبر: 96/10/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا