امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

آغاز ثبت نام اینترنتی حوزه علمیه خراسان از 15 بهمن


مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان از آغاز بیست و یکمین دوره ثبت نام پذیرش متمركز این حوزه از 15 بهمن 96 تا 20 فروردین 97 به صورت اینترنتی خبر داد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمد اسفندياري در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه تحصیل در حوزه علمیه در راستای مرزبانی از اعتقادات شیعی ‏اهمیت ویژه‌ای دارد، ابرازداشت: با توجه به گستره رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی، حوزه های علمیه به عنوان سنگر محکم در مقابله با هجمه فرهنگی، وظیفه خطیری در قبال جامعه و ایمن سازی آن برعهده دارند که تربیت نیروی انسانی با تقوا و کارآمد در عرصه فرهنگ دینی و مورد نیاز نظام اسلامی متناسب با مأموریت جامعه روحانیت از جمله مهمترین این وظایف است.

مسئول حوزه مديريت حوزه علميه خراسان بیان کرد: با استعانت از ذات اقدس الهي و در پناه الطاف امام رضا(ع) و حضرت ولي عصر(عج) و نيز با بهره جستن از منويات مقام عظماي ولايت، حضرت آيت الله العظمي خامنه اي(حفظه الله) ازميان داوطلبان متدين، متعهد و نخبه علاقمند به تحصيل درحوزه، بيست و یکمین دوره ثبت نام پذيرش متمركز حوزه انقلابي خراسان براي برادران و خواهران از 15 بهمن 96 آغاز مي شود و تا 20 فروردین 97 ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین اسفندياري با بیان اینکه گسترش حوزه به منزله یک نهضت فراگیر برای پیش برد کمی و کیفی علوم حوزوی با همه تخصص ها مطرح است، گفت: این مهم از برکات بزرگ انقلاب اسلامی می باشد که بزرگترین و سهیم ترین عامل نقش آفرین آن را بایستی در اهتمام رهبر فرزانه انقلاب به این جریان دانست که رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) آن را پایه ریزی کردند.
مسئول حوزه مديريت حوزه علميه خراسان با بيان اينكه ثبت نام همانند سنوات قبل و فقط از طريق سايت حوزه علميه خراسان به نشاني www.hozehkh.com انجام خواهد شد، ابراز كرد: آزمون كتبي اين دوره ويژه متقاضيان پايه نهم (دوره اول دبيرستان)، ديپلم و فوق ديپلم برگزار مي شود.
وي افزود: افراد داراي پايه نهم (دوره اول دبيرستان) با معدل 18 و بالاتر و مدرك ديپلم و كارداني با معدل 17 و بالاتر و همچنين متقاضيان داراي مدرك كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري، از حضور در آزمون كتبي معاف هستند و تنها مي بايست در مصاحبه شركت كنند.

حجت الاسلام والمسلمین اسفندياري با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) « حوزه و روحانیت باید نبض تفکر و نیاز آینده جامعه را همیشه در دست خود داشته و همواره چند قدم جلوتر از حوادث، مهیای عکس العمل مناسب باشند» گفت: با توجه به رويكرد تحولي «حوزه انقلابي اندیشه و عمل» در برنامه ريزي هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و... و اهتمام و تاكيد آیت الله سیدمصباح عاملی، مدير حوزه علميه خراسان، پرورش طلبه تراز انقلابی مورد نياز جامعه و نظام اسلامی در این حوزه صورت خواهد پذیرفت.


كد خبر: 21225  |  تاریخ درج خبر: 96/11/19  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا