امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

طلاب دستاوردها و اهداف انقلاب را تبیین کنند


نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد: اگر می خواهیم نظام اسلامی هم چنان اسلامی و انقلابی باقی بماند باید انقلابی گری را در حوزه های علمیه تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله عباسعلی سلیمانی در جمع طلاب شهرستان کاشمر و در سخنرانی خود با موضوع «نقش بصیرت افزائی حوزه های علمیه در پیروزی انقلاب اسلامی» گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، اندیشه های امام خمینی(ره) و قاطعیت رهبر معظم انقلاب، ایران اسلامی در همه زمینه ها از جمله علمی و نظامی پیشرفت های چشمگیری داشته است.
وی افزود: دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای مسئولان، دانشگاهیان، فرهنگیان و روحانیون است تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای نسل جوان تبیین کنند.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که همه مسئولین و اقشار تاثیرگذار جامعه در ارائه تحلیل و تصویر روشن و واقعی از انقلاب و اهداف آن مسئولند، ابراز کرد: دهه فجر فرصتی کلیدی برای آگاهی بخشیدن به اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جدید در مورد اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی است.
آیت الله سلیمانی تأکید کرد: حوزه علمیه باید انقلابی باقی بماند و رسیدن به این هدف نیازمند اندیشه، تدبیر و برنامه‌ ریزی دقیق است.
امام جمعه زاهدان فراگیر بودن و تأثیرگذاری را دو ویژگی حرکت روحانیت در انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: حوزه علمیه از دو بخش مرجعیت و طلاب تشکیل شده است که هر دو در دوران انقلاب فعال بودند؛ امام‌‌‌ خمینی(ره) اعلامیه می ‌دادند و سخنرانی می ‌کردند و طلاب، سخنان و دیدگاه‌ های امام(ره) را به عمق جامعه و تا دوردست ‌ترین مناطق کشور می رساندند و این نشان ‌دهنده نقش حوزه علمیه در شکل‌ گیری و استمرار انقلاب اسلامی می باشد.
وی عنوان کرد: اگر می خواهیم نظام اسلامی هم چنان اسلامی و انقلابی باقی بماند باید انقلابی گری را در حوزه های علمیه تقویت کنیم چراکه اگر حوزه های علمیه انقلابی نمانند، نظام در خطر انحراف قرار خواهد گرفت.
آیت الله سلیمانی در پایان گفت: گاه به صراحت و گاهی به صورت غیرمستقیم با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می ‌شود که بایستی در این زمینه حساس بود و تأکید مکرر بر ضرورت هوشیاری در مقابل استکبار و آمریکا به همین علت است.
 


كد خبر: 21514  |  تاریخ درج خبر: 96/11/21  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا