امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

انقلاب از بطن حوزه های علمیه نشات گرفته است/ حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن مهر تاییدی بر مقبولیت نظام است


عضو اتاق تبلیغ خراسان گفت: مردم با حضور حداکثری هر ساله خود در راهپیمایی 22 بهمن مهر تاییدی بر مقبولیت نظام می زنند و دشمنان تلاش زیادی کرده اند تا بنیان حوزه های علمیه را ساقط کنند چراکه می دانند انقلاب از حوزه های علمیه نشات می گیرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی دهشت، عضو اتاق تبلیغ خراسان، در دوره دانش افزایی مسئولان و فعالان فرهنگی حوزه علمیه خراسان با محوریت حوزه انقلابی، مطالبه رهبری در مدرسه تخصصی قرآن و عترت به نقش خطیر حوزه های علمیه در جریان پیروزی انقلاب اشاره و اظهار کرد: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مطالبه های انقلابی را بر اساس ظرفیت های حوزه می بینند.
وی با بیان این که آنچه از فلسفه وجودی حوزه های علمیه می توان استخراج کرد این است که حوزه مرکز تحول و انقلاب بوده و اساس و مبنا نیز حوزه تحولی است، بیان کرد: اگر حوزه های علمیه از ساختار انقلابی فاصله بگیرند، بنیان خود را از دست می دهند و وقتی به پیشینه حوزه های علمیه به خوبی نگاه می کنید می بینید رسالت حوزه های علمیه رسالت انبیا بوده و بدین سان تحول و انقلاب از حوزه نشات گرفته است.
عضو اتاق تبلیغ خراسان با بیان این که حوزه های علمیه متکفل این انقلاب بوده و انقلاب های تاثیرگذار نیز همواره اساس حوزوی دارند، تصریح کرد: اگر حوزه انقلابی عمل نکند، آنگاه یک خطر و انحراف بزرگ پیش روی نظام قرار می گیرد و انقلاب اسلامی در برابر همه انقلاب های مخملی و رنگی که جابجایی قدرت دارند، توانست تا تفکر، منطق و ایدئولوژی جدیدی را به دنیا عرضه کند.
حجت الاسلام والمسلمین دهشت با بیان این که انقلاب های دنیا در صده اخیر همه متاثر از شرق و غرب بوده اما امام راحل(ره) از همان روز اول با شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی پیش آمدند و انقلاب های شرق و غرب را محکوم به انحطاط دانستند، بیان کرد: آنچه که امروز در آمریکا به عنوان دموکراسی و احترام به آراء مطرح می شود تنها در سطح نظریه باقی مانده و چیزی جز شعارهای فریبنده نیست.
وی با بیان این که امام راحل(ره) پیش از ورود به ایران، در زمان حضور در عراق و نجف جریان ولایت فقیه را مطرح کرده و مدیریت جامعه اسلامی را پایه ریزی می کنند که این موضوع، بصیرت و دوراندیشی ایشان را نشان می دهد، خاطر نشان کرد: در انقلاب اسلامی حاکمیت اصلی از آن خداوند متعال است و در این میان، مردم نقش پذیرش و مقبولیت این نظام را بر عهده دارند.
عضو اتاق تبلیغ خراسان با بیان این که این انقلاب، انقلاب الهی مبتنی بر قاعده مشروعیت و مقبولیت است، اظهار کرد: نزدیک به 40 سال از پیروزی انقلاب گذشته و همه برمشروعیت این نظام اذعان دارند که حضور در همه صحنه های نظام گواه خوبی بر این مدعاست.
حجت الاسلام والمسلمین دهشت ادامه داد: خداوند متعال نیز بارها هشدار داده که ای کسانی که ایمان آوردید، اگر دست از ایمانتان بردارید، خداوند گروهی را می آورد که در برابر مومنان متواضع و در برابر کفار مستحکمند و اینان اسلام را عزت و عظمت می بخشند.
وی با بیان این که امام راحل(ره) آنروز به صراحت بیان کردند که اسلام آمریکایی بر ما حاکم است و به جرات می توان گفت امروز با گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی امنیت عراق تحت پرچم جمهوری اسلامی برقرار بوده و مستضعفان منطقه آرامششان را زیر سایه پرچم نظام دارند، یادآور شد: در این راستا نیروهای انقلابی باید تلاش کنند تا نظام مقدس جمهوری اسلامی زمینه ساز دولت حضرت حجت(عج) باشد.
عضو اتاق تبلیغ خراسان با اشاره به پذیرش مقبولیت نظام از سوی مردم با رای بیش از 98.2 درصد به جمهوری اسلامی، این رای گیری را بی نظیر ترین رفراندوم در سراسر دنیا تلقی و ابراز کرد: مردم با حضور حداکثری هر ساله خود در راهپیمایی 22 بهمن مهر تاییدی بر مقبولیت نظام می زنند و دشمنان تلاش زیادی کرده اند تا بنیان حوزه های علمیه را ساقط کنند چراکه می دانند انقلاب از حوزه های علمیه نشات می گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین دهشت با بیان این که امروز انقلاب در آستانه چهل سالگی به بلوغ خود رسیده و در همه حوزه ها رشد و توسعه یافته، بیان کرد: امروز تاثیرات جمهوری اسلامی در ابعاد بین المللی از سخنان جناب آقای زکزاکی در یمن تا سید حسن نصر الله در لبنان احساس می شود و به تعبیر امام راحل(ره) این انفجار نور حاصل از انقلاب همه دنیا را فراگرفته و با این گستردگی روز به روز توسعه پیدا می کند.
وی با بیان این که تداوم و استمرار این نظام به ریشه اصلی آن باز می گردد و حوزه های علمیه اگر نسبت به انقلاب بی تفاوت و یا ساکت باشند، انقلاب به طور حتم آسیب می بیند، اظهار کرد:  انقلاب  زمینه بسط و گسترش حوزه های علمیه را فراهم کرد و امروز باید قدردان نعمت نظام و انقلاب باشید و نگذارید تا نظام آسیب ببیند.

 


كد خبر: 21529  |  تاریخ درج خبر: 96/11/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا