امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

نسل جوان تلاش کنند دستاورد های انقلاب در جامعه استمرار داشته باشد


فرمانده و روایتگر دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا اینگونه خواستند که سخنان ولایت فقیه عمل شود و بر روی زمین نماند، گفت: شهدا رفتند تا امنیت در این کشور پابرجا بماند و نیروهای انقلابی باید ضمن تبعیت از ولایت، تلاش کنند دستاورد های انقلاب در جامعه مستمر باشد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، سردار حسن باخرد، فرمانده و روایتگر دوران دفاع مقدس، در جمع طلاب  مدرسه علمیه منتظر المهدی(عج) با بیان این که بر اساس بیان امام راحل(ره) امروز زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: باید به طور پیوسته برای نسل جوان از شهدا و جانبازان دفاع مقدس به عنوان قهرمانان ملی سخن گفت و نگذاشت جانفشانی آنان نادیده انگاشته شود.
وی با بیان این که در برخی از کشور ها ضمن دفن شهدا در میادین اصلی شهر، هر روز بر مزار آنان سرود زنده اجرا می شود، تصریح کرد: این فرهنگ باید در همه دنیا الگو باشد و یاد و خاطره شهدا به طور مستمر برای امت انقلابی ایران اسلامی تجدید شود.
فرمانده و روایتگر دوران دفاع مقدس با بیان این که این رزمندگان کسانی بودند که پله پله تا خدا رفتند و از همان اول دست از مناجات و دعا و عبادت خداوند متعال بر نمی داشتند، بیان کرد: اینان کسانی بودند که از فرصتی که اسلام و انقلاب در اختیار آنان گذاشت استفاده بردند و برای امور عبادی خود عمیقانه وقت گذاشتند و از هرگونه فساد یا فسق و فجوری دوری کردند تا زندگیشان آلوده نشود.
سردار باخرد با اشاره به آقا مصطفی خمینی(ره) ایشان را بنا به فرموده امام راحل(ره) امید آینده اسلام دانست و بیان کرد: حضرت امام راحل(ره) پس از شهادت آقا مصطفی خمینی(ره)، شهادت ایشان را از الطاف خفیه الهی دانستند و امروز نیاز است تا آن سیره امام راحل(ره) چه در زندگی فردی و چه اجتماعی با آن سطح از رعایت آداب و اصول اخلاقی توامان با نظافت و پاکیزگی برای همه الگو باشد.
وی با بیان این که حضرت آیت الله بهجت بارها بر این تاکید کرده بودند که به سبب داشتن چنین رهبری به جاست که همه روز را سجده شکر به جای آورید، ابراز کرد: باید در سیره شهدا تدبر کنید تا زندگیتان مبنای دینی بگیرد همچنان که شهید مطهری نیز در بیانی می فرمایند که گریه بر شهید شرکت در حماسه اوست اما امروز شهدا رهرو می طلبند که باید نسل جوان انقلابی در راه شهید مسیر بپیماید.
فرمانده و روایتگر دوران دفاع مقدس با اشاره به وصیت نامه شهید احمدرضا احدی به عنوان کوچکترین وصیت نامه دوران جنگ تحمیلی از سوی نفر اول رشته پزشکی بیان کرد: این شهید در وصیت نامه خود نوشته بود که فقط نگذارید حرف امام بر روی زمین بماند.
سردار باخرد با بیان این که شهدا اینگونه خواستند که سخنان ولایت فقیه عمل شود و بر روی زمین نماند، بیان کرد: شهدا رفتند تا امنیت در این کشور پابرجا بماند و همه نیروهای انقلابی باید ضمن تبعیت از ولایت، تلاش کنند تا دستاورد های انقلاب در جامعه مستمر باشد.
 


كد خبر: 21530  |  تاریخ درج خبر: 96/11/22  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا