امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

لازمه حضور روحانیون در بقاء انقلاب و انتقال ارزش‌های آن به نسل‌های بعدی


مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س)، حضور روحانیون را به عنوان نقش اساسی در ایجاد و تحقق انقلاب و تبلیغ و ترویج اندیشه‌های انقلابی دانست و گفت: امروزه آنچه مهمتر به نظر می‌رسد نقش روحانیت در بقاء انقلاب و انتقال ارزش‌ها و آموزه‌های آن به نسل‌های بعدی است.

 مرضیه پارسایی راد در حاشیه راهپیمایی 22بهمن و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه در طول تاریخ، انقلاب‌های مختلفی روی داده است اما هویت اسلامی، حضور رهبری مدبّر و فرزانه و همراهی مردم باعث تمایز انقلاب اسلامی ایران و ماندگاری آن شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه الهی بودن، با تمام دشمنی گسترده علیه آن باز هم در مسیر پیشرفت و سیر متعالی قرار دارد و بر هیچ کسی پوشیده نیست که نقش اساسی در ایجاد و تحقق انقلاب و تبلیغ و ترویج اندیشه‌های انقلابی با روحانیت معظم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه آشنایی با الگوهای شایسته یکی از راه های پرورش شخصیت انسان هاست و مسیر چگونه زیستن را به طور ملموس به مردم معرفی می کند، ادامه داد: روحانیون در ایجاد زمینه‌های پیروزی، دفاع و پشتیبانی از اندیشه‌های انقلابی معمار کبیر انقلاب و کسب اعتماد مردم و جلب همراهی آنان در مسیر ایجاد انقلاب نقشی بسیار مهم و روشن داشته‌اند و امروزه آنچه مهمتر به نظر می‌رسد نقش روحانیت در بقاء انقلاب و انتقال ارزش‌ها و آموزه‌های آن به نسل‌های بعدی است.
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) با بیان اینکه امروزه با تمام پیشرفت‌های علوم و فنون و تکنولوژی، باز هم نقش تبلیغ دین در سایه شیوه‌ها و روش‌های تبلیغی دینی، بسیار اثرگذار است، گفت: همان گونه که دین و آموزه‌های قرآنی و سیره اهل بیت(ع) توسط روحانیون و حوزه‌های علمیه تبیین و ترویج می‌شود، انقلاب اسلامی هم که متکی به اسلام است و غیر منحصر در مرزهای کشور ایران، می‌تواند توسط مبلغین دینی به دیگر کشورهای شرق و غرب نفوذ یابد و همان طور که تا کنون توانسته معادلات سیاسی و اجتماعی جهان را برهم زند و نظم و انتظام نوینی در مناسبات و تعاملات سیاسی‌اجتماعی پدید آورد، اکنون و در آینده نیز با تلاش متولیان این امر خواهد توانست در گستره وسیع‌تری راه یابد.
وی هشیاری در دشمن شناسی، بصیرت و استقامت را لازمه حرکت انقلابی دانست و افزود: حفظ وحدت و انسجام جامعه‌ی دینی یک ضرورت است که در ادامه آن بتوان از این بیداری اسلامی برای تحقق اهداف دین و نجات بشر در رساندن  به سعادت بهره گرفت.
پارسایی‌راد با اشاره به تفکر جهانی شدن بر اساس مبانی اسلام در هندسه نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: تحکیم باورها و ارزشهای اسلامی و دینی از مهم ترین اقدامات مردمی در حفظ انقلاب از آسیب ها است.
وی توجه به مسائل فرهنگی و تربیتی را یکی دیگر از ابزارهای حفظ نظام اسلامی برشمرد و ادامه داد: متولیان فرهنگی، آموزشی، صدا و سیما، مراکز دینی، حوزه های علمیه و ... که همه برخاسته از مردم هستند باید برای دوام و سلامت جامعه و انقلاب کمر همت ببندند و شبانه روز مسائل فرهنگی کشور را رصد کنند و در راه تعلیم و تربیت دینی کودکان، زنان و مردان جامعه  و در جهت رسیدن به اهداف والای انقلاب از تمامی امکانات مادی و معنوی بهره گیرند.
نقش و حضور بانوان در انقلاب اسلامی
مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) با توجه به این که بانوان یکی از نقش آفرینان موثر در انقلاب بودند، بیان کرد: بانوان در جریان انقلاب در دو عرصه؛ حمایت و تشویق اعضای خانواده خود جهت ایفای نقش مؤثر در انقلاب و حضور در فعالیت های انقلابی تأثیرگذار بودند.
وی با اشاره به حضور امروز زنان مومن در جوامع دینی و علمی ابراز کرد: بانوان تحصیل کرده و اهل معرفت باید وارد عرصه عمل شوند و در مقابله با هجوم مسائل ضدفرهنگی و ضدارزشی، سطح معرفتی و معنوی زنان و دختران جامعه را افزایش دهند.
پارسایی‌راد با بیان اینکه ما برای کشورگشایی، گسترش مرزهای جغرافیایی، رسیدن به مادیات، رفاه زدگی و دنیا طلبی انقلاب نکردیم، ابرازکرد: اهداف مردم در سال 57 تنها مسائل دنیوی و مادی نبود بلکه برای تحقق آرمان‌های مکتب اسلام و پایبندی به ارزشهای دینی انقلاب کردیم و هزاران شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد.
وی در پایان با اشاره به صحیفه نور امام خمینی(ره) خطاب به جوانان ابرازداشت: انس با قرآن و دعا، اخلاص در عمل، خودباوری و توبه، پرهیز از یأس و ناامیدی، اصلاح درون و پالایش روح، تحکیم باورها و ارزش های دینی و حفظ شور و نشاط انقلابی لازمه جوان انقلابی است.
 
 

كد خبر: 21538  |  تاریخ درج خبر: 96/11/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا