امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

بغض دشمن نشانه پیروزی ما است


مدیر مدرسه علمیه نرجس(س) مشهد بیان کرد: انقلابی که برای خدا و با نصرت او انجام شد همیشه پیروز است و مهمترین نشانه پیروزی آن حرکت مداوم دشمنان برای سرنگونی آن می‌باشد و تا زمانی که بغض دشمن وجود دارد و در صدد نابودی انقلاب باشد مطمئنا پیروز هستیم.

 منور شایسته‌خوی در حاشیه راهپیمایی 22بهمن و در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه محور پیروزی انقلاب حوزه علمیه است، گفت: روحانیت عنصر اصلی در مبارزات سالهای منتهی به پیروزی انقلاب، تشکیل نظام و برافراشتن پرچم اسلام در جهان، مقاومت پرشور ملت ایران در برابر تهاجم‌های گوناگون دشمن و نیز پیش از همه این‌ها در طول قرون متمادی عامل اصلی حفظ معارف اسلامی و ایمان عمیق و صادقانه ملت ایران به مکتب حیات بخش اسلام و رشد تفکرات دینی در همه جا بوده است.

وی علت اصلی هجمه دشمن به علمای دین را در نقش تعیین کننده و بی بدیل آنها در بین مردم برشمرد و افزود: حمله دشمنان به روحانیت با هدف تضعیف و محو انقلاب است، بخاطراینکه روحانیون پشتوانه مستحکمی برای نظام و انقلاب اسلامی به شمار می روند.
مدیر مدرسه علمیه نرجس(س) مشهد تبیین جایگاه روحانیت متعهد و انقلابی را بسیار ضروری دانست و ادامه داد: قدرشناسی از علما و تبعیت از آن ها وظیفه دینی و ملی و انقلابی است که هیچ غفلتی از آن جایز نیست.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت دوران انقلاب و توجه روزافزون به اسلام در خارج از مرزهای کشور اسلامی ایجاب می کند که علمای دین با بینشی کاملا نو و با استفاده از ذخیره های بی‌پایان معارف دین و با اسلوب فقاهت سنتی و اجتهادی زنده و پویا راه جامعه اسلامی را هموار کنند.
شایسته‌خوی با بیان اینکه تحجر و واپسگرایی روحانیت و توجه به منابع شخصی، دنیا طلبی و روی آوردن به زیورهای مادی و سوء‌استفاده از جایگاه اجتماعی خطرش برای روحانیت به مراتب بیشتر از حملات دشمن است، گفت: حوزه‌های علمیه باید با تحولی اساسی و با اعمال، دقت لازم و برجسته کردن اصول و مبانی فقاهت، راه را بر التقاط و کجروی‌ها ببندند.
وی با تاکید براینکه رسالت و کارکرد حوزه های علمیه تمدن سازی اسلامی است، گفت: برای مقابله با غرب بازسازی تمدن اسلامی ضرورت دارد، این بازسازی شرایطی دارد که با توجه به بررسی سابقه و ظرفیت حوزه در تمدن سازی اسلامی می‌توان این شرایط را ایجاد کرد.
مدیر مدرسه علمیه نرجس(س) مشهد با بیان اینکه تمدن نوین‌اسلامی باید از درون حوزه‌های علمیه بجوشد، ابراز کرد: استکشاف اندیشه‌های دین و ایجاد سامانه معارف دینی، نفوذ معارف نظام‌مند دین در همه عرصه‌های زندگی از مراحل حرکت به سمت تمدن سازی خواهدبود.
شایسته‌خوی در ادامه با تاکید بر اینکه سه رکن اصلی انقلاب جهت بقاء و تداوم، عدالت اجتماعی، استقلال و آزدی و معنویت اسلامی است، ابرازکرد: انقلاب موهبتی است از جانب پروردگار و نگهداشتن آن از بدست آوردنش سخت تر و مشکل تر است لذا نکته اصلی در تداوم آن این است که انقلاب را بشناسیم و همه جنبه هایش را به بهترین نحو تحلیل کرده تا بتوانیم آن را حفظ و نگهداری کنیم.
وی در پایان بیان کرد: تا زمانی که بغض دشمن وجود دارد و در صدد نابودی انقلاب باشد مطمئنا پیروز هستیم و بر همه ملت ایران اعم از پیر و جوان، زن و مرد، روحانی و غیر روحانی واجب است که خود را سرباز امام راحل(ره) بدانند و پس از او سرباز امام خامنه ای و با اتکای به خدا و استمداد از حضرت ولی عصر(عج) با قوت و قدرت به سمت اهداف عالیه امام(ره) و مقام عظمای ولایت حرکت کنند. «كَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَرُسُلِي »
 

كد خبر: 21539  |  تاریخ درج خبر: 96/11/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا