امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

استمرار رکن مهم انقلاب ایران است


نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران مطرح کرد: انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی به ارکان مهمی چون پیروزی، کمال و استمرار دست یافته است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در ویژه برنامه 22 بهمن که با حضور زائران و مجاوران پس از راهپیمایی در صحن جامع رضوی برگزار شد، عنوان کرد: اگر انقلاب‏ها را بخواهیم دسته‌‏بندی کنیم باید گفت که انقلاب‌ها به 4 دسته تقسیم می‌شوند، نخست انقلاب‌های ناموفق، دوم انقلاب‌‏هایی که به ثمر رسیده‌اند ولی تداوم پیدا نکرده‌اند و به انحراف و سقوط کشیده شده‌اند و سوم انقلاب‏‌های موفق که با چالش روبرو شده‏ اند مثل انقلاب کبیر فرانسه، اما نوع چهارم انقلاب کامل است؛ انقلابی که با همه ابعادش استمرار یافت، لذا در چهل سالگی انقلاب اسلامی باید پذیرفت که تا امروز این انقلاب کامل‏ترین انقلاب بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران استمرار را یکی از ارکان مهم انقلاب ایران برشمرد و با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل سالگی به ارکان مهمی چون پیروزی، کمال و استمرار دست یافته است، گفت: شرط لازم برای پیروزی و تداوم یک انقلاب بر مبنای دین سه رکن رهبری، شریعت الهی و مردم است که شرط اول و دوم جزو شروط لازم است، ولی شرط سوم جزو شروط کافی است، یعنی باید مردم باشند تا انقلاب تداوم پیدا کند، چون اگر همراهی مردم نباشد استمرار نمی‌یابد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در این چهار دهه‏‏ پایداری سختی‌‏های زیادی را به جان خرید، عنوان کرد: ملت ایران  این سال‏ها را با رهبری امام خمینی(ره) و امام خامنه‌‏ای با عزت و سربلندی پشت سر گذاشتند و هوشمندی و بینش سیاسی و دینی رهبران ایران باعث شد تا انقلاب اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس، حمله منافقان و فتنه‏‌های متفاوت شکست نخورد و امنیت را در ایران تقویت کند.
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران در این سال‏ها با بحران‌‏های داخلی و خارجی زیادی دست و پنجه نرم کرد، افزود: در این سال‏‌ها در منطقه جنگ‌‏های زیادی اتفاق افتاد، جنگ آمریکا با عراق و افغانستان، لبنان و سوریه و ... باعث شده بود منطقه به شدت ملتهب شود، اما در همین شرایط امنیت در ایران موج می‏‌زد.
وی پایداری انقلاب را مرهون پایبندی مردم به شریعت الهی و ولایتمداری معرفی کرد و گفت: اصل انقلاب با کمک مردم صورت گرفت و بقاء آن هم با همین حضور امکان پذیر است، اگر می‏خواهیم انقلاب‏مان پایدار باشد باید به شریعت الهی پایبند باشیم و همه دستگاه‌‏های  کشور خود را بر این امر مهم ملزم بدانند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: هیچ انقلابی در جهان به اندازه انقلاب اسلامی ایران مورد تهدید قرار نگرفته است، دشمن در این سال‏‌ها پیوسته سعی کرده تا رهبری و اصل ولایت فقیه را زیر سوال ببرد.
وی با اشاره به شبهات دشمن از طریق فضای مجازی، بیان کرد: مسئولان باید بدانند که در فضای تلگرام دشمن خیلی شبهه وارد می‏‌کند، تلگرام برای دشمن حکم جاده‏ ای را دارد که از طریق آن اسلحه حمل می‌‏کند.
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در پایان تصریح کرد: دشمن به دنبال تغییر ذائقه مردم و ترویج بی‌تفاوتی نسبت به‌‏ دین است، لذا مردم ایران باید آگاه باشند که دین یک امانت الهی است و باید از آن محافظت کنند.

كد خبر: 21545  |  تاریخ درج خبر: 96/11/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا