امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

از ریل گذاری گذشته ایم/ معنای اقدام و عمل در حوزه خراسان محقق شده است


مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره تحول در حوزه، گذر از مرحله ریل گذاری و اقدام و عمل در عرصه تحول فعالیت های این حوزه را مورد توجه قرار داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در ديدار حجت الاسلام والمسلمين لكزائی، رئيس پژوهشگاه  علوم و فرهنگ اسلامی در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به حکم انتصاب شورای عالی و مدیریت این حوزه، اظهار کرد: با وجود فعالیت هایی که در گذشته اقدام شده ، در این مدت فعالیت ها در حوزه علمیه خراسان از حدود دو سال گذشته به صورت جهادی انجام شده است.
عضو شوراي عالي حوزه علميه خراسان ابراز کرد: برخی از برنامه های پیشین توسعه داده شده و از نظر کیفی ارتقا یافته است و برخی از آنها نیز تحت عنوان فعالیت های تحولی که در گذشته نبوده بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه ریزی و اقدام شده است.
مدیر حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه انصافا اگر از دو سال گذشته تا کنون می گفتیم فعالیت ها ریل گذاری شده است، کار بزرگی شمرده می شد، گفت:‌ با این وجود، فعالیت های انجام شده از اصطلاح ریل گذاری گذشته است و الحمدلله سیاست های کاری و در واقع نظام سازی در رابطه با مطالبات مقام معظم رهبری عملياتي شده است.
آيت الله عاملي افزود: در واقع این حوزه در زمینه فقاهت، علوم عقلی، قرآن و عترت، توسعه و ساماندهی پژوهش و پژوهشگران، گسترش فناوری و ارتقای آگاهی ها سیاسی و در بخش های مختلف فرمایشات رهبر معظم انقلاب بعد از برنامه ریزی، و نظام سازی به مرحله اقدام و عمل رسیده است.
مدير حوزه علميه خراسان با اشاره به اینکه اقدام و عمل های اين حوزه  به عنوان مولفه ها و زیرساخت های فعالیت های حوزوی در فرمایشات مقام معظم رهبری می باشد، اظهار کرد: با وجود تلاش های گذشته، حوزه علمیه خراسان چند برابر سال های پیش فعالیت های تحولی خیلی خوبی انجام داده است.
گفتني است در پايان اين ديدار تفاهم نامه همكاري في مابين حوزه علميه خراسان و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي به امضاي آيت الله عاملی و حجت الاسلام والمسلمين لكزائی رسيد.


كد خبر: 22793  |  تاریخ درج خبر: 96/12/15  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا