امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

هلال احمر فرصتی برای فعالیت طلاب است


نماینده ولی فقیه در هلال احمر گفت: حوزویان می توانند در کنار فعالیت های علمی خود کارهای اجتماعی را انجام دهند و هلال احمر بهترین فرصت برای این امر است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله معزی با اشاره به لزوم سیستم نظام مند در حوزه علمیه به عنوان یک دغدغه از دوران ابتدای طلبگی خود در دوران قبل از پیروزی انقلاب، اظهار کرد: یکی از دغدغه ها نسبت به تبلیغ بود که با تاسیس دانشگاه امام صادق(ع) چند سالی رشته تبلیغ در قالب پژوهشکده را اداره کردم.
وی با اشاره به فعالیت های خود در اروپا خاطر نشان کرد: معرفی مکتب و آموزه های حوزه علمیه در این بخش از دنیا بسیار مهم است زیرا مکتبی ارزشمند و دارای محتواست.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر به ویژگی تبليغی و سخنوری حوزه علمیه خراسان از گذشته تا حال اشاره و اظهار کرد: از کارهای حوزه علمیه خراسان که گزارش آن ارائه شد، خرسند شدم.
وی با اشاره به اقدام هایی که در فضای مجازی نسبت به امور امدادی و انسان دوستانه انجام می‌شود، تاکید کرد: امروزدنیا در امر تبلیغ، فضای مجازی وشبکه های رسانه ای بسیار جلوتر از ما حرکت کرده است که باید به آن بپردازیم و به زودی شاهد نتیجه بخشی آن باشیم.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر افزود: این جمعیت در کشورهای مختلف دنیا مراکزی دارد و در کل با چهار هدف تسکین آلام ، تکریم انسان ها، سلامت مادی و معنوی و ایجاد صلح و دوستی در جهان فعالیت دارد.
وی با اشاره به 4 سازمان در جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: یکی از فعالیت ها مرتبط با کانون طلاب است که مسئولان حوزه علمیه خراسان نسبت به این امر اهتمام دارند و حوزویان می توانند در کنار فعالیت های علمی خود کارهای اجتماعی را انجام دهند که هلال احمر بهترین فرصت است.
آیت الله معزی اظهار کرد: ارتقای فرهنگی منطقه، فعالیت های جهادی و اجتماعی، رسیدگی به آسیب های اجتماعی و خانواده، تاثیرگذاری در حاشیه شهر از اقدام هایی است که طلاب علوم دینی می توانند به خوبی نقش ایفا کنند.
وی افزود: تشکیل گروه های «سحر» در هلال احمر از کارهایی است که طلاب علوم دینی با فعالیت خود به عنوان تسکین آلام و تقویت روحیه آسیب دیدگان می توانند موثر باشند.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر با اشاره به نشریاتی که در این جمعیت به چاپ می رسد، ادامه داد: طلاب فعالیت های گوناگونی دارند که می توانند در کنار آن نسبت به امور هلال احمر نیز اقدام های اجتماعی داشته باشند.

 


كد خبر: 22907  |  تاریخ درج خبر: 96/12/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا