امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

هلال احمر فرصتی برای خدمت اجتماعی حوزه علمیه است


مدیر حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: همکاری با هلال احمر تعامل خوب و مغتنمی است تا طلاب و اساتید نسبت به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه خدمات اجتماعی ورود بهتری داشته باشند.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در آیین امضای تفاهم نامه میان حوزه علمیه خراسان و جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت های تحولی این حوزه بعد از حکم انتصاب از سوی مقام معظم رهبری برای شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان، ابراز کرد: تعامل و هم افزایی در رابطه با نهادهای حوزوی و غیرحوزوی که با فعالیت های آن مرتبط هستند، دنبال شده که تفاهم نامه های خوبی تا کنون به امضا رسیده است.
وی افزود: برخی از این تفاهم نامه ها به مباحث آموزشی، پژوهشی و تبلیغی حوزوی می پردازد و تعدادی از آن نیز ورود به خدمات اجتماعی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد.
مدیر حوزه علمیه خراسان یادآور شد: همکاری با جمعیت هلال احمر از جمله فعالیت های حوزویان در زمینه امور اجتماعی است که می تواند اثر بخش و تاثیرگذار باشد.
آیت الله عاملی با اشاره به تحول و فعالیت های خوبی که در زمینه تبلیغ انجام شده است، اظهار کرد: برگزاری دوره های تربیت مبلغ و تاسیس مدرسه تخصصی تبلیغ در دست اقدام می باشد و در زمینه ساماندهی مبلغان نیز برنامه ریزی و کارهای خوبی انجام شده است.
وی درباره خدمات اجتماعی حوزه علمیه به فعالیت گروه های جهادی خود جوش در مدارس علمیه خراسان و نیز فضای مجازی اشاره و خاطر نشان کرد: همکاری با هلال احمر تعامل خوب و مغتنمی است تا طلاب و اساتید با بسیاری از مهارت های مرتبط آشنا شوند و در واقع نسبت به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه خدمات اجتماعی ورود بهتری داشته باشند.


كد خبر: 22908  |  تاریخ درج خبر: 96/12/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا