امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

حرکت بر مبنای تحول نیاز به نقشه جامع و برنامه ریزی دارد


حرکت بر مبنای تحول نیاز به نقشه جامع و برنامه ریزی دارد، در این راستا ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش نقش مهمی در تبیین تربیت اسلامی دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در سومین نشست فصلی ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش در جمع وزیر آموزش و پرورش و مدیران و معاونین وزارتی و حوزوی که در مرکز مدیریت حوزه علمیه قم برگزار شد عنوان کرد:ستاد همکاری ها به طور منسجم پیگیر فعالیت های حوزه و آموزش و پرورش و سند تحول بوده است.
وی افزود:حرکت بر مبنای تحول نیاز به نقشه جامع و برنامه ریزی دارد و در این راستا ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش نقش مهمی در تبیین تربیت اسلامی ایفا می کند.

عضو ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش  بیان کرد:رویکرد اسلامی و دینی اصل مهمی در تحقق سند بنیادین است  و همکاری های حوزه و آموزش و پرورش می تواند این امر را محقق سازد.

نیاز به یک تشکیلات گسترده ای داریم

مدیر حوزه علمیه خراسان اظهار داشت: اگر قرار است در زمینه های مختلف از جمله پژوهشی و فرهنگی همکاری هایی ایجاد شود، به نظر می رسد نیاز به یک تشکیلات گسترده ای داریم.

وی گفت: اگر در امر پژوهش متناسب با نیاز و بر اساس کار گروهی باشد، می توان به دستاوردهای خوبی رسید و تلاشی که تاکنون صورت گرفته کافی نیست.

آیت الله سید مصباح عاملی افزود: تجربیاتی در مورد روش های تبلیغی وجود دارد که با استفاده از آن در تحقق تحول بنیادین می توان موفق بود.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مدارس امین کارهایی انجام می شود که اگر هدفمند و بر اساس طرح جامع صورت بگیرد خروجی خوبی خواهد داشت .

مدیر حوزه علمیه خراسان ادامه داد: در خراسان چند کار غیر انتفاعی با حضور طلاب و بعضی از مدارس شکل گرفت و هرمدرسه ای به صورت غیر انتفاعی به حوزویان واگذار شد ، چنین فعالیتهایی می تواند در سایر شهرستان ها نیز به صورت الگو دربیاید.

حضور طلاب در مدارس شرایط خاص خود را دارد

وی بیان کرد: طلبه چه مبلغ و یا امام جماعت، دارای رسالت مهمی می باشند و حضور آن ها در مدارس نیاز به آموزش ها و روش های خاص خود دارد  و البته باید در بخش پژوهشی نیز  قدم های مهمی برداریم.

آیت الله عاملی عنوان کرد:برای انتقال مفاهیم دینی باید از روش های مناسب استفاده کرد و البته در تبلیغ تنها رویکرد دینی کافی نیست و در رو ش و محتوا باید کار شود.

وی تصریح کرد: باید حرکت ماهوی آموزشی و تربیتی به خوبی شکل بگیرد و منویات مقام معظم رهبری در فعالیت مدارس پیش حوزه ای و امین مورد توجه باشد.

مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: هنوز کار بایسته ای در این عرصه شکل نگرفته در حالی که مخاطبین ما آموزش و پرورش می باشد .

پایه حوزه  آموزش و پرورش است

وی عنوان کرد:از طرفی باید توجه داشت تحصیلات روحانیون ریشه آموزش و پرورشی دارد و این ها پایه حوزه را شکل می دهند، آن چه مقام معظم رهبری تحت عنوان حرکت ریشه ای و زیرساختی فرمودند؛ بدان معناست که از مدارس دینی فعالیت های آموزشی را پیش ببریم و به تربیت نیروهای ارزشی بپردازیم.

منبع : پايگاه اطلاع رساني ستاد همكاري هاي حوزه و آموزش وپرورش 


كد خبر: 22909  |  تاریخ درج خبر: 96/12/19  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا