امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

چهارمین همایش ملی فضای مجازی برگزار شد


چهارمین همایش ملی فضای مجازی به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، 17 اسفند در مشهد برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، چهارمین همایش ملی فضای مجازی پاک با حضور جمعی از اساتید و صاحب‌نظران در حوزه فضای مجازی و روانشناسان مطرح کشوری برگزار شد و رسول جلیلی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعت شریف، دکتر سید محسن فاطمی، روانشناس و مدرس دانشگاه‌های هاروارد و تورنتو، رضا سعیدی، رییس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) و دبیر همایش، دکتر غلامعلی افروز، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و دکتر سلمان کونانی، پژوهشگر فضای مجازی رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی از جمله سخنرانان این مراسم بودند.

جهانی‌سازی محتوا در فضای مجازی، مبانی روانشناختی پیامدها خوشایند و ناخوشایند فضای مجاز، تناسب عرضه و تقاضای محتوا در فضای مجازی کشور، تجارب بین المللی در عرصه اینترنت پاک و .... برخی از موضوعات مطرح شده در این همایش بود.
همچنین، دكترين فضاي مجازي پاك و آينده پژوهي توليد و عرضه محتواي پاك، شناسایی آسیب‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها در فضای مجازی، فنآوري در خدمت فضاي مجازي پاك و توليدات فرهنگي، تدوين استانداردها، نظام رده‌بندي توليد و رگولاتوري عرضه محتواي پاك در فضاي مجازي از موضوعات و محورهایی بود که در این همايش مورد بررسي، هم‌انديشي، گفتمان‌سازي و تضارب آراء قرار گرفت.
مستند تحلیلی بررسی آسیب شناسانه و آینده نگارانه فضای مجازی، ارائه شفاهی مقالات منتخب، ارائه سه فعال منتخب فضای مجازی (درسا، گپ، شتابنده علوم و معارف اسلامی افق)، میزگرد نقش زیرساخت و محتوا در تحقق فضای مجازی پاک نیز از برنامه‌های اجرایی اختتامیه این همایش بود.
تواشیح، تقدیر از مقاله منتخب، پیام رسان‌‌ها و فعالان منتخب، غرفه برتر، بر پایی نمایشگاه طراحی پوستر و کاریکاتور فضای مجازی و... از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این همایش بود.
گفتنی است، این همایش با همكاري پژوهشكده نوين شهر معنوي ثامن، 17 اسفندماه در دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.
 

كد خبر: 22916  |  تاریخ درج خبر: 96/12/20  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا