امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

راهیان نور نماد ایستادگی و مقاومت و رژه ای انقلابی است


مسئول سازمان بسیج طلاب و اساتید حوزه علمیه خراسان ارتقاء روحیه مقاومت، ایستادگی و سازش ناپذیری و تقویت بنیه اعتقادی و بصیرتی را از جمله برکات سفر راهیان نور معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام والمسلمين فاطمی ارفع در جلسه هماهنگی اردوی راهیان نور اساتید بسیجی و ایثارگر حوزه علمیه خراسان که ظهر امروز در مرکز بسیج طلاب خراسان برگزار شد، اردوی راهیان نور را سفری معنوی و بصیرتی دانست و با بیان این که هر مکتبی برای تداوم و استمرار حرکت رو به رشد خود نیازمند بازخوانی و ترویج آرمان هایش است، ابراز کرد: راهیان نور چنین هدف مقدسی را به شکل مطلوب محقق می سازد و باید از این ظرفیت عظیم در جهت تعمیق آموزه های دینی و انقلابی نهایت استفاده را ببریم.
وی افزود: انقلاب اسلامی پدیده ای مبارک بود که تفکر ناب اسلام ناب محمدی را ترویج کرد و به مبارزه با استکبار جهانی پرداخت و دفاع مقدس تبلور و جلوه ای از این انقلاب بود.
مسئول سازمان بسیج طلاب و اساتید حوزه علمیه خراسان عنوان کرد: راهیان نور بهترین فرصت برای تجدید بیعت با امام خمینی(ره)، شهدا، انقلاب اسلامی و آرمان های آن است و برکات زیادی برای جامعه دارد، از جمله این که روحیه مقاومت، ایستادگی و سازش ناپذیری را افزایش می دهد و بنیه اعتقادی و بصیرتی شخص و جامعه را محکم تر می کند.
حجت الاسلام والمسلمين فاطمی ارفع با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در مورد ضرورت بهره گیری از سفر معنوی راهیان نور، گفت: باید به این سفر مهم به عنوان یک فرصت نگاه کنیم و لحظه لحظه آن را قدر بدانیم چراکه اگر با دست پر از این سفر برگردیم در انجام رسالت های مهمی که بر دوش ماست، موفق تر خواهیم بود.
وی راهیان نور را نماد ایستادگی و مقاومت و رژه ای انقلابی دانست که تداعی کننده دوران اعزام رزمندگان به جبهه های هشت سال دفاع مقدس است و اظهار کرد: افرادی که توفیق این سفر معنوی را پیدا می کنند باید فکر خود را از غیر خالی کنند تا بهره بیشتری از آن ببرند.
مسئول سازمان بسیج طلاب و اساتید حوزه علمیه خراسان با بیان این که هیچ کدام از برنامه های فرهنگی به اندازه سفر راهیان نور در تحول روحی، فکری و اعتقادی جوان ها اثرگذار نیست، افزود: اگر فرهنگ ایستادگی و مقاومت رزمندگان دفاع مقدس در جامعه امروز ترویج و نهادینه شود، بسیاری از مشکلات و دغدغه های جامعه برطرف خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمين فاطمی ارفع راهیان نور را ابزاری در برابر تهاجمات فرهنگی و اعتقادی گسترده دشمن معرفی و ابراز کرد: بسیار افرادی هستند که سفر راهیان نور آن ها را متحول و فضای روحی، قلبی و ذهنی آن ها را دگرگون ساخته است و دشمن باید سال ها تلاش کند تا بتواند تأثیرات ناشی از چنین سفری را از ذهن جوان ما پاک کند.
وی در پایان از تعامل سازنده مدیر حوزه علميه خراسان حضرت آيت الله سيد مصباح عاملي  قدردانی کرد و گفت: فعالیت های مختلف برنامه ریزی شده در زمینه فرهنگی و اجتماعی در حوزه علمیه خراسان، نشان از دغدغه و حساسیت مسئولان این حوزه نسبت به انجام هرچه بهتر رسالت های طلبگی دارد.
بیان جزئیات سفر راهیان نور اساتید بسیجی و ایثارگر حوزه علمیه خراسان توسط حجت الاسلام اندرزگو مدیر اجرائی این سفر، از دیگر بخش های این جلسه بود.
 


كد خبر: 23926  |  تاریخ درج خبر: 96/12/20  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا