امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

برگزاری بیش از 120 دوره آموزش قرآن و عترت در حوزه علمیه خراسان در سال 96


معاون فرهنگی اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان گفت: بیش از ۱۲۰ دوره آموزشی قرآن و عترت در قالب های مختلف دوره های تربیت مربی برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان حجت الاسلام و المسلمین مهدی مقامی در نشست صمیمی همکاران مرکز مدیریت با مدیر حوزه علمیه خراسان به ارائه گزارشی از فعالیت های یک سال گذشته پرداخت و با اشاره به رسالت های تربیت سیاسی، اخلاقی و علم آموزی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای حوزویان، اظهار کرد:‌ ارتباط حوزه و جامعه در قالب خدمات اجتماعی می بایست وجود داشته باشد که به همین منظور سه سطح تربیت مدرس، دوره های تربیت مربی و خدمات اجتماعی از سوی مدیر حوزه علمیه خراسان تعیین شده است.
وی افزود: در دو سال اخیر اتفاقات خوبی در حوزه علمیه خراسان رقم خورده است که به طور مثال یکی از اتفاقات مهم در عرصه قرآن و عترت تاسیس مدرسه تخصصی بود.
معاون فرهنگی اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه راه اندازی دفتر حمایت های آموزشی و پژوهشی از دروس خارج تفسیر از دیگر کارهاست که نزدیک به ۵۰ طلبه در ین امر اقدام می کنند، ابراز کرد: برگزاری نشست های تخصصی ویژه اساتید قرآن و عترت از دیگر کارهایی است که انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ دوره آموزشی قرآن و عترت در قالب های مختلف دوره های تربیت مربی در حوزه علمیه خراسان برگزار شده است، گفت: همایش سالانه حافظان و فعالان قرآن و عترت از دیگر فعالیت های این معاونت می باشد.
معاون فرهنگی اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه هر ساله رتبه های مسابقات بین المللی و ملی از میان طلاب و به ویژه طلاب خراسانی هستند و این امر از افتخارات حوزه علمیه خراسان محسوب می شود، گفت: اخیرا، 9 نفر از مجموع برگزیدگان مسابقات قرآنی حوزه های علمیه نیز از میان طلاب خراسان بوده اند.
وی تاسیس کانون های مطالعات تفسیری با حدود ۲۰۰ استاد و طلبه سطح دو و سه و مباحثه آنان را از دیگر کارهایی دانست که در نتیجه در عرصه خدمت رسانی به جامعه مفید خواهد بود که در همین راستا دو کانون مطالعات نهج البلاغه و صحیفه سجادیه نیز راه اندازی شده است.
حجت الاسلام و المسلمین مقامی تاکید کرد: اهتمام آیت الله عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان موجب شد که شورای قرآن و عترت با ریاست ایشان ایجاد شود.
وی در پایان ضمن تقدیر از همراهمی و همفکری همکاران مرکز مدیریت، یاداور شد: در چند ماه اخیر دوره های نو مدرسین جامعه و سیاست برگزار شد و ۲۰۰ استاد برای دروس مربوطه تربیت شدند.


كد خبر: 23939  |  تاریخ درج خبر: 96/12/21  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا