امروز: یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴
با دستور ویژه مدیر حوزه علمیه خراسان صورت گرفت

اعزام روحانیون حوزه علمیه خراسان به راهیان نور در سه قالب


مدیر امور طلاب حوزه علمیه خراسان از اعزام طلاب و خانواده های ایشان در سه قالب اعزام مدارس علمیه، اعزام روحانیون ایثارگر و اعزام روحانیون همراه کاروان و راویان دفاع مقدس خبر داد.

حجت الاسلام جعفر ریحانی در گفت و گو با خبرنگار اعزامي  روابط عمومی حوزه علیه خراسان با بیان این که 24 مدرسه علمیه حوزه علمیه خراسان نسبت به اعزام طلاب بسیجی خود به راهیان نور امسال اقدام کرده اند، گفت: در سال جاری مجموعاً 1600 نفر اعم از طلبه و افراد خانواده ایشان از طریق مدارس علمیه و با همکاری و حمایت مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و مشارکت سازمان  بسیج طلاب اساتيد و روحانيون  به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.
وی افزود: اعزام ها به راهیان نور از طریق مدارس علمیه حوزه علمیه خراسان از نیمه اسفندماه آغاز شده و تا 7 فروردین ماه ادامه خواهد داشت و آخرین گروه 13 فروردین به مشهد بازمی گردد.
مدیر امور طلاب حوزه علمیه خراسان با بیان این که اعزام به راهیان نور در سال گذشته با مدیریت مستقیم حوزه علمیه و به صورت منسجم و یکپارچه صورت گرفت و برنامه های فرهنگی و مذهبی به صورت دسته جمعی انجام شد، گفت: در سال جاری این مأموریت به مدارس علمیه واگذار شد تا مدیران مدارس در تنظیم برنامه ها و زمان اعزام طلاب آزادی عمل بیشتری داشته باشند.
 حجت الاسلام ریحانی اضافه کرد: گناباد، نیشابور، تربت حیدریه، قوچان، فریمان، سرخس، تربت جام، کاشمر و چناران شهرستان هایی هستند که طلاب خود را به مناطق عملیاتی اعزام می کنند و علاوه بر آن ها 15 مدرسه علمیه مشهد نیز در عملیات اردوی راهیان نور امسال حضور فعال دارند.
 وی با اشاره به همکاری سازنده و اثربخش حوزه علمیه خراسان و سازمان بسیج طلاب اساتيد  و روحانیون خراسان در برگزاری هرچه بهتر اردوی راهیان نور امسال، عنوان کرد: سازمان بسیج طلاب اساتيد و روحانیون خراسان در خصوص امریه، اسکان، تغذیه و تهیه بسته های فرهنگی برای طلاب اقدام کرده و حمایت های مالی نیز از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان انجام می شود.
مدیر امور طلاب حوزه علمیه خراسان اظهار کرد: علاوه بر اعزام طلاب و خانواده های ایشان از طریق مدارس علمیه، کاروانی متشکل از روحانیون ایثارگر حوزه علمیه خراسان و خانواده های آن ها متشکل از 150 نفر نیز طی روزهای بیست و یکم تا بیست وهفتم اسفندماه به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.
حجت الاسلام ریحانی با اشاره به دستور ویژه مدیر حوزه علمیه خراسان در مورد اعزام طلاب به عملیات راهیان نور، در توضیح سومین قالب از اعزام طلاب و روحانیون خراسانی به عملیات راهیان نور امسال ابراز کرد: حدود 300 نفر از طلاب حوزه علمیه خراسان در قالب روحانیون همراه کاروان های بسیج دانشجویی و محلّات و روحانیون روایتگر در مناطق عملیاتی حضور خواهند داشت.
 


كد خبر: 23941  |  تاریخ درج خبر: 96/12/22  |  کد خبرنگار: 201020
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا