امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

10 اردیبشهت، مهلت ثبت نام مركز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی در سطح سه


مرکز تخصصی مذاهب اسلامی مشهد، برای سال تحصیلی 97-98 طلبه سطح سه می‌پذیرد و علاقمندان تا دهم اردیبهشت 97 مهلت دارند در این مرکز ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، ثبت نام چهارمین دوره پذیرش مقطع سطح سه در مدرسه علمیه تخصصي مذاهب اسلامي مشهد برای سال تحصیلی 97-98 ویژه برادران تا 10 اردیبهشت ادامه دارد.
براساس این گزارش، تسلط بر درک، تحلیل و مقایسه دیدگاه‌های کلامی و فقهی مذاهب اسلامی، توانایی نظریه پردازی و طرح مباحث نوین در عرصه تطور اندیشه فرق اسلامی، شناخت تفصیلی عقايد شيعه و توانایی پاسخ‌گويي به شبهات و پرسش‌ها، تقويت درک و تحلیل جریان های فکری مذاهب و تحولات جهان اسلام، پرورش نيروهاي توانمند، جهت تصدّي مديريت‌هاي فرهنگي در مناطق ترکیبی و توانمندسازی در پژوهش و نگارش مقالات علمی از جمله برنامه ها و رویکردهای کلی آموزشی این مرکز است.
اتمام سطح دو، حداکثر سن 35 سال، کسب امتیاز لازم در آزمون کتبی و قبولی در مصاحبه علمی و نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر قانون وظیفه عمومی از جمله شرایط ثبت نام می باشد که متقاضیان می توانند به صورت حضوری به آدرس مشهد، خیابان آیت الله بهجت ره، بهجت1/9، بینادل 1 پلاک 7 و یا مراجعه به سایت اینترنتی www.mmazaheb.ir برای ثبت نام اقدام کنند.
همچنین ربات تلگرامی این مرکز به نشانی @mazahebpbot و کانال تلگرامی برای اطلاع رسانی و دریافت دفترچه به نشانی https://t.me/mazahebp ایجاد شده است.
گفتنی است، سطح سه مذاهب اسلامي يكي از شاخه‌هاي گرايش كلام است كه علاوه بر 50 واحد عمومی فقه و اصول از 87 واحد درسی تشکیل شده که در سه سال تحصیلی ارائه می گردد.
محصلان در این رشته ضمن شناخت تاريخ، انديشه و عقايد فرق اسلامي و ‌آموزش مباني اعتقادي امامیه، مهارت‌هاي لازم جهت تبليغ، دفاع از شیعه، ارتباط با انديشمندان و پيروان ساير مذاهب اسلامي، پاسخ‌گويي به نيازهاي مربوط، تدريس و تحقيق در حد تحليل و بررسي تطبيقي مسائل مربوط به مذاهب اسلامي را پيدا مي‌كنند و در پايان دانشنامه اين رشته را کسب می کنند.
لازم به ذکر است، طلاب ممتاز سال تحصیلی گذشته با تأیید مرکز مدیریت حوزه علمیه و پژوهشگران حوزه مذاهب اسلامی که دارای کتاب و یا مقاله چاپ شده می‌باشند و مورد تأیید معاونت پژوهش مرکز تخصصی مطالعات تطبیقی مذاهب اسلامی قرار گیرد از آزمون کتبی معاف خواهند بود.

 

 


كد خبر: 23970  |  تاریخ درج خبر: 97/01/19  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا