ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

انتشار فصلنامه علمی‌تخصصی مصباح‌الفقاهه توسط معاونت پژوهشاولین شماره از مجله علمی‌تخصصی مصباح‌الفقاهه به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری مدرسۀ عالی فقاهت منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، فصلنامه علمی‌تخصصی مصباح‌الفقاهه به صاحب‌ امتیازی حوزه علمیه خراسان و مدیر مسؤولی آیت الله سید مصباح عاملی و سردبيری حجت الاسلام سید‌حمید علوی‌آزیز در زمستان 1396 منتشر شده است.

فصلنامه مصباح‌الفقاهه، دربردارندۀ مقالات علمی حوزۀ علمیۀ خراسان در حوزه مباحث فقه و اصول و با رویکرد انعکاس جدیدترین دستاورهای علمی و نظریات فقهی و اصولی است که زمینه‌ای را برای تبادل اندیشه و همکاری دانش‌پژوهان، پژوهشگران و طلاب و اساتید حوزه علمیه فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش، اهداف انتشار این نشریه عبارتنداز كمك به ايجاد تحول فراگير پژوهشي در سطح حوزه علميه خراسان، توليد و نگارش متون پژوهشي معتبر جهت پاسخگویی به نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی، معرفی‌ دستاوردهای‌ جدید پژوهشی‌ و ایجاد زمینه‌ تبادل‌ اندیشه‌، زمينه سازي براي نقد و بررسي آراء و نظريات مختلف، برابر نيازها و مطالبات نظام اسلامي و حمایت و ایجاد روحیه‌ و انگیزه‌ تحقیق‌ و ارج نهادن به پژوهشگران و محققان خراساني حوزه علميه.

در این شماره مقالاتی با موضوعات فقهی و اصولی همچون استنادهای ادبی صاحب جواهر در تحلیل فقهی روایات در باب نماز مسافربه قلم هادی شمس‌آبادی، محمدرضا علمی‌سولا و محمدحسن حائری، نحوۀ رویکرد صاحب‌جواهر به عرف در عبادات (طهارات) در مقایسۀ با نظرات امام‌خمینی(ره) به کوشش رضا سلطانی، کریم عبدالهی‌نژاد و حسین صابری به چاپ رسیده است.

از دیگر مقالات این شماره می‌توان به إمکان الحُسن الشرعی للإحتیاط فی العبادات به قلم سیدمحمدجواد سید شبیری، مذاق الشريعة و مدی کشفه عن معالمها: اثبات الحجیّة به کوشش مصطفی پیوندی، بررسی تفکیک روایات افتائی از روایات تعلیمی سیدمحمدحسن موسوی‌مهر، سیدمسعود مرتضوی اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مقاله مي توانيد  با شماره 05132258048 ( مدرسه عالي فقاهت ) و 05132008166(معاونت پژوهش) تماس بگیريد.


كد خبر: 25102  |  تاریخ درج خبر: 1397/01/16  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا