امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

رصد نیازهای جامعه، لازمه تبلیغ موثر و هدفمند است


مدیر حوزه علمیه خراسان مطرح کرد: رصد نیازهای مردم و آسیب‌های اجتماعی که وجود دارد در بخش های مختلف می‌توانند در زمینه پاسخ‌گویی به ما کمک کند،

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت‌الله سیدمصباح عاملی در نخستین نشست اتاق اندیشه‌ورز تبلیغ خراسان در سال جدید که  در مرکز مدیریت برگزارشد، بیان کرد: اگر ما بتوانیم در این مقطع از زمان، مجموعه‌ای از مردم علاقمند به امام راحل، مقام معظم رهبری، نظام اسلامی و دین زندگی‌ساز اسلام ایجاد کنیم، نقطه عطف در تاریخ خواهد بود.

آیت‌الله عاملی با بیان اینکه کارهای زیادی پس از انتصاب اعضای شورای عالی و مديريت  حوزه علمیه خراسان به حکم رهبرمعظم انقلاب تاکنون صورت گرفته است اما کارهای مانده فراوان است، گفت: هیئت های اندیشه ورز با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دو قلمرو، درون و برون حوزوی، در حال فعالیت هستند.
مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه در بخش درون حوزوی این سیاست‌ها، خود باید در علم، سیاست و تهذیب، مجهز و توانمند شویم، تاکید کرد: علم منحصر به فقه و اصول نیست و با توجه به اینکه مستندات ما باید برگرفته از قرآن باشد تا در دل مردم نفوذ کند، تاکنون 12 رشته تخصصی در رابطه با قرآن در این حوزه راه‌اندازی شده است و تا پنج سال آینده نیز در نظر داریم این رشته‌ها حداقل به پنجاه رشته تخصصی ارتقا یابند.
آیت‌الله عاملی به زمینه های مختلف تحول در حوزه علمیه خراسان اشاره و ابرازکرد: تحولاتی در رابطه با نظام سازی دروس نیز انجام شده که به مدارس سراسر استان ابلاغ صورت گرفته است.
مدیر حوزه علمیه خراسان بخش دیگر تحولات در این حوزه را مرهون رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب برشمرد و افزود: پاسخ‌گویی به نیازها، مجتهدپروری و اجتهاد، پاسخگو بودن و نخبه‌پروری، ایجاد قرارگاه های قرآن و عترت، فقاهت، تهذیب، سیاست و ... که در سه گروه عمومی، تخصصی و نخبگانی در حال فعالیت می‌باشند، از دیگر حرکت های تحولی این حوزه است.
آیت‌الله عاملی وجود تحول را در همه ارکان حوزوی لازم و ضروری خواند و مطرح کرد: لازمه مطالبه تحولی، نگاه تحولی می‌باشد و خرسندیم که این تغییر زاویه دید در حوزه علمیه خراسان و در بین طلاب، اساتید، کارکنان و ... اتفاق افتاده است.
رصد، لازمه تبلیغ موثر و هدفمند است
مدیر حوزه علمیه خراسان پاسخگویی به نیازهای جامعه را از مهمترین راه‌های ارتباطی با مردم برشمرد و افزود: رصد نیازهای مردم و آسیب‌های اجتماعی که وجود دارد در بخش های مختلف می‌توانند در زمینه پاسخ‌گویی به ما کمک کند، لذا رصد کار بسیار مهمی است.
آیت‌الله عاملی لازمه تبلیغ موثر و هدفمند را داشتن یک رصد مناسب دانست و ادامه داد: تا ما مساله، دشمن، خواسته ها و مطالبات مردم از دولت، نیازهای فردی و جمعی و بین‌المللی و ... را رصد نکنیم، گویی در تاریکی گام برمی‌داریم.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه رویکردهای تبلیغی با رصد موفق در مسیر تحول است، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: هدایت ما باید دینی و سیاسی با سرلوحه خدمت اجتماعی باشد تا ماندگار شویم.
آیت‌الله عاملی با اشاره به اینکه بیش از چهل هزار روحانی برادر و طلبه خواهر در خراسان تربیت یافته‌اند، ابرازداشت: باید از این ظرفیت عظیم به نحو احسن بهره‌برداری کنیم تا بتوانیم در بین مردم کارهای اثرگذاری داشته باشیم.
مدیر حوزه علمیه خراسان در پایان بیان‌کرد: ارتباط منظم و هماهنگی فکری و محتوایی لازمه اتاق اندیشه‌ورز تبلیغ حوزه علمیه خراسان است تا شاهد توفیقات روزافزون در حوزه تبلیغ دین اسلام باشیم.
گفتنی است، در نخستین دیدار اعضای اتاق اندیشه‌ورز تبلیغ خراسان در سال جدید با آیت‌الله سیدمصباح عاملی، مدیر این حوزه، فعالیت های انجام شده تبلیغی در سال 96 ارائه شد.
 
 
 

كد خبر: 25149  |  تاریخ درج خبر: 97/01/27  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا