امروز: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

فراخوان مقاله در حوزه پژوهش‌های اسلامی زن و خانواده


مدیر ترویج و گسترش پژوهش معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان از برگزاری فراخوان مقاله در حوزه پژوهش‌های اسلامی زن و خانواده تا 25 اردیبهشت ماه خبر داد.

 هادی حصاری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: در راستای رفع نیازهای جامعه، نظام اسلامی و حوزه‌های علمیه، معاونت پژوهش این حوزه، اقدام به انتشار فصلنامههای تخصصی با همکاری مدارس علمیه کرده است، یکی از این فصلنامه های تخصصی پیرامون زن و خانواده است که در همین راستا فراخوان مقالات در محورهای مختلف برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مهلت شرکت در فراخوان مقاله برای دومین شماره فصلنامه « پژوهش‌های اسلامی زن و خانواده» تا 25 اردیبهشت ماه خواهد بود، « هویت زن مسلمان» را یکی از محورهای اصلی چاپ مقاله در این نشریه برشمرد و تشریح کرد: چیستی هویت دینی و مؤلفه‌های آن، ضرورت بازیابی هویت زن مسلمان، زنان و مجاهدت در تهذیب نفس، زنان و شکوفایی باورهای دینی در آنان، بانوان مسلمان و هدف گزینی در تحصیل و زندگی، زن و آگاهی از فرصت‌ها و تهدیدها، زنان و کشف استعدادها و توانایی‌های خویش، هویت جنسیتی زن و کارکرد آن در زمینه علمی و معنوی و آسیب شناسی هویت کاذب در بانوان از جمله موضوعات مورد توجه در این زمینه هستند.
مدیر ترویج و گسترش پژوهش معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان ادامه داد: طلاب و فضلا می توانند در حوزه «خانواده اسلامی» با موضوعات ارتباط بانوان با والدین، همسر و فرزندان، زنان و ترسیم الگوی خانواده متعالی و روحانی، زن و شیوه های همسرگزینی با رویکرد اسلامی و... مقاله ارسال کنند.
حصاری با اشاره به نقش مقالات باکیفیت در رشد معنوی بانوان مسلمان و فراهم آمدن فرصت تهذیب و هدایت برای دیگران، «تربیت دینی با محوریت بانوان» را سومین محور کلی برای ارائه مقاله معرفی کرد و گفت: در این زمینه زنان و روش های فرزندپروری، تبیین مطالبات مقام معظم رهبری از بانوان در تربیت دینی و نقش زنان فرهیخته در آن، زنان و شکوفایی باورهای دینی و تاثیر آن در تربیت دینی فرزندان، از دیگر موضوعات پیشنهادی این فراخوان است.
وی با بیان اینکه «زن و جامعه» چهارمین محور کلی برای ارسال مقالات است، تصریح کرد: زن و هویت اجتماعی، نحوه تعامل زنان با آحاد جامعه، چگونگی حضور آنان در فعالیت های اجتماعی، جهت گیری های سیاسی بانوان مسلمان، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و بهره وری مناسب از فضای مجازی، از جمله موضوعات در این زمینه هستند.
مدیر ترویج و گسترش پژوهش معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مقالات ارسالی باید با رعایت ساختار مقالات علمی نگارش شوند، یادآورشد: 25 اردیبهشت ماه آخرین فرصت برای ارسال مقاله در موضوعات یاد شده می‌باشد و به مقالات برگزیده نیز هدایای ارزنده‌ای تقدیم می شود.
حصاری در پایان با بیان اینکه واحد پژوهش مدرسه علمیه اسلام شناسی در این طرح همکاری خواهد داشت، گفت: نویسندگان و پژوهشگران می توانند مقالات خود را جهت انتشار در شمارگان آتی فصلنامه پژوهش های اسلامی زن و خانواده، مطابق با «راهنمای تهیه و ارسال مقالات» به مدرسه علمیه اسلام شناسی ارسال یا به نشانی پست الکترونیکی فصلنامه به آدرس Is.faslnamezanan@yahoo.com  ارسال نمایند.
گفتنی است، علاقمندان برای شرکت در این فراخوان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 05138525251 تماس حاصل نم
 
 
  

كد خبر: 26164  |  تاریخ درج خبر: 97/01/26  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا