امروز: پنج‌شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

طرح مهیمن در ماه رمضان اجرا می شود


معاون فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان از اجرای طرح قرآنی «مهیمن» در مشهد خبر داد و گفت: دغدغه اصلی ما تحقق دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در عرصه قرآن و عترت است و به همین علت به دنبال آن هستیم تا مردم با رویکرد و نگاه تدبر در قرآن آشنا شوند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین مقامی در نشست توجیهی اساتید طرح «مهیمن» که قرار است در ماه مبارک رمضان در برخی محافل و جلسات قرآنی اجرا شود، ابراز کرد: می توان با توجه به شرایط مخاطب و سن آنان با سطوح تحصیلات مختلف و مشاغل گوناگون، مطالب قرآن را با رویکرد تدبری بیان کرد.
وی افزود: مباحث باید به گونه ای باشد که هر کسی بتواند با توجه به شرایط خود بهره مندی لازم را داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین مقامی با بیان اینکه مهم این است که نگاه مقام معظم رهبری یعنی تدبر در قرآن انجام شود، اظهار کرد: ایشان در سال 53 در مسجد امام حسن (علیه السلام) در شبهای ماه رمضان ضمن طرح مباحث قرآنی نسبت به تدبر در قرآن تاکید داشته اندو این امر نشان دهنده اهمیت آن است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و سیاسی حوزه علمیه خراسان گفت:  دغدغه اصلی ما تحقق دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در عرصه قرآن و عترت است و به همین علت به دنبال آن هستیم تا مردم با رویکرد و نگاه تدبر در قرآن آشنا شوند.

وی با بیان اینکه بنا داریم طرح مهیمن را در سال های دیگر ادامه دهیم، از حاضران خواست با ارائه پیشنهاد های خود نسبت به اتخاذ یک رویه در انتخاب سوره و موضوعات قرآنی مورد نیاز برای ماه مبارک رمضان تصمیم گیری کنند.
گفتنی است، در این نشست نسبت به این مطلب که رویکرد تدبری در محافل قرآنی در نظر گرفته شده بر اساس کدام آیات، سوره ها و یا بخش های قرآن باشد، گفتگو و پیشنهادهایی ارائه شد.
40 محفل و جلسه قرآنی مشهد در ماه مبارک رمضان از حضور اساتید قرآنی حوزه علمیه خراسان با رویکرد تدبر بهره خواهند برد.

 

 

 


كد خبر: 26446  |  تاریخ درج خبر: 97/02/23  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا