امروز: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

حضور نخبگانی، تحولی در علم اقتصاد است


مدیر هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان بیان کرد: حضور نخبگان و استعداهای برتر در فقه الاقتصاد، زمینه تحول در نظام اقتصاد اسلامی است.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دکتر سیداحمد عاملی در افتتاحیه دوره پودمانی فقه اقتصاد که توسط هیئت اندیشه ورز اقتصاد این حوزه در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد، گفت: کار کردن با نخبگان، سیستم مدیریتی را ارتقا خواهد داد.

وی با بیان اینکه هیئت های اندیشه ورز باید یک پیشرانه از خلاقیت و ابتکار باشند، ابرازکرد: اغمار آموزش، پژوهش و ترویج باید به عنوان بازوهای اجرایی در کنار آن کار کنند.
مدیر هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان با اشاره به درس مکاسب در حوزه های علمیه گفت: نویسنده تمام جزییات اقتصادی زمان خود را بررسی کرده است و نيز  امروزه بايد طلاب، بسیاری از اصطلاحات اقتصادی را  دانسته و حکمش را نیز بيان كنند.
وی به مجموعه مباحث پژوهشی طرح آموزشی فقه الاقتصاد اشاره کرد و افزود: در سه حوزه پژوهشی، مجموعه مسائل در حوزه فقه و اقتصاد به عنوان مباحث پایه ای پوشش داده می شوند.
دکتر عاملی بررسی نظام موضوعات و نسخه ادبیات اقتصاد با ادبیات ژورنال های بین المللی (JEL) را یکی از موضوعات پژوهشی این طرح برشمرد و ادامه داد: نظام موضوعات اقتصاد اسلامی از دیگر مباحث و عناوین پژوهشی در این دوره است.
وی با بیان اینکه فاز نخست طرح آموزشی فقه اقتصاد از جمله تهیه کتب و کتابخانه فارسی و اتاق پژوهش آماده شده است، گفت: تهیه منابع تحقیقات و جامع ترین کتابخانه در شرق کشور با نسخ عربی و راه اندازی کتابخانه دیجیتال با منابع زبان انگلیسی از مراحل بعدی این طرح است.
مدیر هیأت اندیشه‌ورز اقتصاد و الگوی پیشرفت اسلامی حوزه علمیه خراسان به مجموعه تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای به ثمر رسیدن این طرح اشاره و در پایان ابرازکرد: تاکنون مبانی اقتصادی دولت و پول را مورد بررسی قرار دادیم و بدون شک در ادامه مسیر این مباحث تکمیل‌تر خواهد شد.
گفتنی است، دوره پودمانی اقتصاد اسلامی حوزه علمیه خراسان از 28 خرداد شروع می شود.

كد خبر: 27649  |  تاریخ درج خبر: 97/03/22  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا