ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

راهپیمایی 13 آبان نشان از آمادگی سطوح مختلف جامعه اسلامی در مقابله با استکبار داردنشست معاون آموزش حوزه علمیه خراسان با مسئولان آموزش و مسئولان پایگاه‌های بسیج مدارس علمیه مشهد در آستانه یوم‌الله 13 آبان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست معاون آموزش این حوزه با مسئولان آموزش و مسئولان پایگاه‌های بسیج مدارس علمیه مشهد در آستانه یوم‌الله 13 آبان برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع در ابتدای این نشست با اشاره به آیه «وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ» (بقره، 120)، گفت: جریان کفر و جریانی که از ابتدا و صدر اسلام در مقابل مسلمانان ایستاده است هیچ‌گاه از دشمنی دست برنمی‌دارد و هرچه کوتاه بیاییم آن‌ها جلوتر می‌آیند مگر اینکه هرچه گفتند تبعیت کنیم، بنابراین طبق مبانی دینی، باید محکم در مقابل استکبار بایستیم.
وی با اشاره به اینکه حوادث روز 13 آبان در سال های مختلف نشان داد که همه سطوح جامعه اسلامی آماده مقابله با استکبار است، گفت: این مسئله در سطح مرجعیت با تبعید امام، در سطح فرهیختگان با جریان لانه جاسوسی و در سطح دانش‌آموزی چه در سال 1357 با کشتار دانش‌آموزان و چه بعدا با شهادت شهید فهمیده ثابت شده و با حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی فردا پررنگ تر می شود.
معاون آموزش حوزه علمیه خراسان افزود: رهبر معظم انقلاب در تعابیر جداگانه‌ای، حوزه علمیه را عقبه فکری نظام، مادر انقلاب و نیز طراحی‌کننده تز انقلاب اسلامی می‌دانند، بنابراین باید در عرصه مسائل انقلابی خصوصا در صحنه‌های راهپیمایی مثل گذشته به‌طور خاص جلودار باشیم.
وی با اشاره به شرایط متفاوت امسال، گفت: دشمن با تهدیدها و تحریم‌هایی که برنامه‌ریزی کرده دنبال این است که یا انقلابی‌های سابق را جدا کرده و سرباز خودش کند و یا برخی را بی‌تفاوت کند تا به جای پاسخگویی و حمایت از نظام، چهره بی‌تفاوتی بگیرند و یا در مقابل انقلاب بایستند.
وی با تأکید بر اینکه حوزه علمیه، مجموعه جدایی از مدارس علمیه نیست، گفت: نقش مسئولان مدارس در این زمینه بسیار پررنگ است که باید زمینه‌های نفوذ را رصد و مراقبت کرده و نیز انتقال معارف و بصیرت‌دهی لازم را انجام دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع تصریح کرد: تحریم‌های دشمن از گذشته وجود داشته و حتی بدتر از این هم نسبت به اصل نظام دشمنی کرده است، اما حوزه و روحانیت و ملت انقلابی از ابتدای انقلاب نشان داده‌اند که پیرو این سخن امام خمینی(ره) هستند که نان و پنیر خود را می‌خوریم و روی پای خود می‌ایستیم و دست يیش دشمنان اسلام دراز نمی کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: طبق سخن رهبری، حوزه انقلابی باید در چهار حوزه فعالیت کند: هدایت سیاسی، هدایت فکری و دینی، هدایت معنوی و ارائه خدمات اجتماعی؛ همچنین ایشان در جای دیگری می‌فرمایند: حوزه علمیه سه رکن دارد: فقاهت، معنویت و آگاهی سیاسی.
وی توضیح داد: با توجه به این سخنان، فعالیت‌های حوزه علمیه خراسان در قالب 7 قرارگاه محوری، 6 هیئت اندیشه‌ورز و سه سطح عمومی، تخصصی و نخبگانی برای اساتید و طلاب برنامه‌ریزی شده که یکی از این قرارگاه‌ها قرارگاه سیاست و جامعه است.
وی با اشاره به فعالیت‌های این قرارگاه، گفت: اضافه‌شدن متون درسی همچون آشنایی با تاریخ معاصر ایران، حکومت اسلامی و کتاب انسان 250 ساله رهبر معظم انقلاب، برگزاری همایش‌های متعدد سیاسی و اجتماعی در مدارس علمیه آیت‌الله خوئی و نواب و به‌صورت منطقه‌ای در مدارس علمیه، جهت‌دهی انقلابی به اجلاسیه‌های مدیران، مسئولان آموزش و اساتید در دو سال گذشته و نیز فعالیت مستقل بسیج طلاب و اساتید از جمله این فعالیت‌ها بوده است. 


كد خبر: 28686  |  تاریخ درج خبر: 1397/08/12  |  کد خبرنگار: 3884
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه یا ایمیل)
متن:
 
کد امنیتی:       
بالا