امروز: پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

هفتادویکمین دوره کارگاه اصول و فنون پایان نامه نویسی برگزار شدهفتادویکمین دوره کارگاه اصول و فنون پایان نامه نویسی به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، هفتاد و یکمین دوره کارگاه پایان‌نامه نویسی با حضور 25 نفر از طلاب سطح سه به همت معاونت پژوهش این حوزه در محل بنياد پژوهش هاي اسلامي به مدت 2 روز و در قالب 8 جلسه برگزار شد.
دکتر محمد علی قاسمی، استاد دانشگاه، پژوهشگر و مولف در این کارگاه با اشاره به ویژگی های عنوان تحقیق گفت: عنوان تحقیق باید ساده، واضح و منعکس کننده موضوع تحقیق بوده و جذاب و مختصر باشد.
وی با اشاره به ضرورت مراجعه به منابع معتبر در تدوین هر پایان نامه از جمله کتاب ها، مقالات، نرم افزارها، اینترنت و دیگر پایان نامه ها خاطر نشان کرد: هر طلبه برای تدوین پایان نامه باید به کتابخانه مراجعه کرده و ضمن مشاوره با اساتید و جستجو در سایت های معتبر علمی بتواند از اسناد مدون در راستای تدوین پایان نامه فاخر علمی بهره ببرد.
این مولف و نویسنده، در ادامه انتخاب موضوع، تهیه مطالب، تنظیم فهرست، فیش برداری و نگارش و ساماندهی مطالب را از جمله مراحل تدوین پایان نامه دانست و با اشاره به پژوهش بنیادی و کاربردی ابراز کرد: هدف در پژوهش های بنیادی، توسعه علمی و در پژوهش های کاربردی ساماندهی به مسائل کاربردی جامعه است.
قاسمی با بیان این که انتخاب موضوع پایان نامه باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد، خاطر نشان کرد: موضوع پژوهش باید با توان، تخصص، زمان، میزان دسترسی به منابع و علاقه مندی محقق، متناسب باشد و بر این اساس تعیین موضوع صورت بگیرد.
وی در ادامه مراجعه به کتابخانه و پایگاه های اصلی جمع آوری اطلاعات، سایت Magiran (بانك اطلاعات نشريات كشور) و همچنین نمایه نرم افزار های پژوهشی را از جمله روش های اصلی دسترسی به مقالات دانست و از پژوهشگران خواست تا اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق دریافت دیدگاه محققین، مشاوره با اساتید و یا از منابع معتبر و مستند علمی دریافت کنند.
این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به پژوهش های مساله محور بیان کرد: این پژوهش ها در پی مواجهه محقق با مشکل علمی و یا عملی آغاز و سپس با تبدیل آن به فرضیه یا نظریه پژوهشي شکل می گیرد که این نوع پژوهش ها، جنبه تولید علمی داشته و هدف اصلی محقق نیز کشف حقیقت و دستیابی به عمق محتوای پژوهشی است.
لازم به ذکر است سلسله کارگاه‌های اصول و فنون پایان نامه نویسی هرماه برگزارشده  و علاقمندان میتوانند جهت ثبت نام به سایت حوزه علمیه خراسان بخش ثبت نام ها مراجعه نموده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 05132008157 تماس بگیرند.


كد خبر: 28704  |  تاریخ درج خبر: 97/08/13  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا