امروز: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

معرفی غرفه هیئت اندیشه ورز "اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی"


هیئت اندیشه ورز "اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی" با هدف معرفی فعالیت های تحولی یک ساله خودف در دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان در محل نمایشگاه بین المللی مشهد حضور دارد.

 به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، هیئت اندیشه ورز " اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی" از آبان 1396 به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده و تلاش دارد تا با دعوت و استفاده از اسلام شناسان و اساتید مبرز حوزوی و دانشگاهی در عرصه ارتباطات میان فرهنگی و بین الادیان، مباحث علمی تخصصی را با رویکردهای پژوهشی، در جمع فضلای حوزه و صاحب نظران مطرح کند.

فعالیت های این هیئت اندیشه ورز شامل برگزاری نشست ها، کارگاه ها و دوره های تخصصی، کلاس های زبان تخصصی با محوریت تبلیغ و گفتگوی بین ادیان، انجام طرح های پژوهشی تالیف و ترجمه آثار معتبر علمی است.
محورهای پژوهشی پیام مقام معظم رهبری و رویکرد جهانی اسلام، نقد اسلام هراسی و دیگر سازی، الگوی اسلامی ارتباطات فرهنگی و دینی، مطالعات اسلامی در غرب، گفت و گوی ادیان و مذاهب، الهیات تطبیقی، مقایسه اندیشه های ادیان در موضوعات فرهنگی و اجتماعی، نقد کتاب، رسانه و شبکه های اجتماعی و تبلیغ جهانی دین، آینده پژوهی گفتگوی بین ادیان و میان فرهنگی، سواد رسانه ای در حوزه ادیان و ارتباطات میان فرهنگی و کاربست هنر در گفتگوی بین ادیان، است.
براساس این گزارش، پس از گذشت بیش از یک سال از فعالیت این هیئت اندیشه ورز، برنامه پنج ساله با هم افزایی در موضوعات آموزش های بلند و کوتاه مدت، برگزاری نشست ها و همایش ها، مطالعات پژوهشی و تالیف کتاب، طراحی رشته های تخصصی و پذیرش دانشجو دکتری در موضوعات شیعه شناسی و... با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب، نموده است.

كد خبر: 28990  |  تاریخ درج خبر: 97/09/14  |  کد خبرنگار: 201017
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا