امروز: پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

برپایی نمایشگاه قدم تحولی در معرفی حرکت رو به رشد حوزه علمیه خراسان استاستاد دروس خارج حوزه علميه خراسان ، گفت: فعالیت های تحولی اين حوزه باید به اطلاع طلاب برسد تا آنان نیز در جریان حرکت رو به رشد حوزه قرار بگیرند چرا که این فعالیت ها آنان را دلگرم می کند.

حجت الاسلام والمسلمین استاد رضا حق پناه،  در گفتگو با روابط عمومی  حوزه علميه خراسان در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای تحولی این حوزه با بیان این که این نمایشگاه برای معرفی آثار در معرض دید طلاب قرار گرفته و عملا حرکت خوبی در راستای انعکاس فعالیت های تحولی است، گفت: این فعالیت ها باید به اطلاع طلاب برسد تا آنان نیز در جریان حرکت رو به رشد حوزه قرار بگیرند چرا که این فعالیت ها آنان را دلگرم می کند.
وی با بیان این که در شرائط فعلی حوزه علمیه خراسان، به ایده ها و طرح های طلاب جوان نیز اهمیت داده و این حوزه از نظرات آنان استقبال می کند، تصریح کرد: عملا در فضای امروز حوزه، کسی نمی تواند ادعا کند که صدای ما شنیده نمی شود.
استاد حوزه علمیه خراسان با بیان این که در حوزه های آموزشی، پژوهشی، موقوفات، فضای مجازی و .... قدم های خوبی در عرصه تحول برداشته شده که جلوه ای از آن در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، خاطر نشان کرد: در طی دو ساله اخیر حرکت های خوبی همچون 530 نشست علمی برگزار شده و این گونه فعالیت ها چشمگیر هستند.
وي با بیان این که آنچه در این نمایشگاه عرضه شده جلوه ای از مجموعه فعالیت های این حوزه بوده که عملا رشد چشمگیر، مبارک و با محتوا داشته اند، عنوان کرد: به نظر می توان سال های آینده چنین نمایشگاهی با این وسعت فعالیت های تحولی حوزه علمیه خراسان را در فضایی گسترده تر برگزار کرد.
وی با بیان این که حوزه علمیه خراسان تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله دارد، بیان کرد: باید در استان ها و شهرستان ها نیز برنامه هایی برای معرفی فعالیت های تحولی این حوزه کهن درنظر گرفته شود و طلاب از مجموعه فعالیت های صورت گرفته اطلاع پیدا کنند که در اینصورت روند تحول و پیشرفت حوزه علمیه خراسان در طی این چند سال برای آنان ملموس خواهد شد.

 


كد خبر: 30584  |  تاریخ درج خبر: 97/11/18  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا