امروز: پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله إيّاكُم وفُضولَ الطَّعامِ ؛ فَإِنَّهُ يَسِمُ القَلبَ بِالقَسوَةِ ، ويُبطِئُ بِالجَوارِحِ عَنِ الطّاعَةِ ، ويُصِمُّ الهِمَمَ عَن سَماعِ المَوعِظَةِ .    از زياد خوردن بپرهيزيد ؛ زيرا زياد خوردن ، نشان قساوت را بر دل مى نهد ، اندام ها را در اطاعت و عبادت ، كُند مى كند ، و گوش دل را از نيوشيدن پند ، كَر مى سازد .    عدّة الداعي : ص 294

انقلاب اسلامی فریاد عدالت خواهی تمام بشریّت را طنین انداز کردمدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تأسی به حضرت زهرا(س) انقلابی ایجاد کرد که پس از ۴۰ سال تمام مستکبران و ددمنشان عالم را زمین گیر کرده است، افزود: دشمنان این نظام خودشان اعتراف می کنند که ایران آبروی ما را برد؛ انقلابی که فریاد عدالت خواهانه و عدالت جویانه آن در تمام دوران بشریت طنین انداز گشته و تمام مظلومان و عدالتخواهان عالم را به دنبال خود روانه کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیبه خراسان، منور شایسته خوی  در کنگره بانوی بافضیلت، در محل موسسه علمی حوزوی مکتب نرجس با اشاره به جایگاه حضرت فاطمه(س) به عنوان نمونه و اسوه بانوان، گفت: جهاد، مبارزه، دانش، سخنوری، فداکاری، شوهرداری، مادری ، همسری، مهاجرت و حضور در همه میدان های سیاسی و نظامی و انقلابی و برجستگی های همه جانبه او که مردهای بزرگ را در مقابلش به خضوع وادار می کرد، همه این ویژگی ها باعث شده است، این بانو را الگوی زن مسلمان بیان کرد.

وی ادامه داد: الگو بودن فاطمه زهرا(س) در دوران کودکی بعد از هجرت پیامبر(ص) به مدینه، در داخل مدینه و این که در همه قضایای عمومی آن روز پدرش حضور داشت، نشان دهنده نقش زن در نظام اسلامی است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س)  با بیان اینکه حضرت زهرا(س) فرشته نجات انسان ها در طول تاریخ است، اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) که دارای اراده قوی، عزم راسخ، گذشت و فداکاری است مانند سنگ الماسی می شود که همه این حرف ها بر روی آن می چرخد. دشوارترین چرخ ها را باید بر روی سخت ترین پایه ها و قاعده ها بچرخانند. این چرخ عظیم تاریخ اسلام و امتحان های دشوار در همان دوران کوتاه، بر روی دوش حضرت فاطمه (س) بوده است .

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با تأسی به حضرت زهرا(س) انقلابی ایجاد کرد که پس از 40 سال تمام مستکبران و ددمنشان عالم را زمین گیر کرده است، افزود: دشمنان این نظام خودشان اعتراف می کنند که ایران آبروی ما را برد؛ انقلابی که فریاد عدالت خواهانه و عدالت جویانه آن تمام بشریت را طنین انداز گشته و تمام مظلومان و عدالتخواهان عالم را به دنبال خود روانه کرده است.

وی با اشاره به ویژگی های زنان گفت: زن با نقاط قوت زنانه خودکه خداوند در وجودش قرار داده، همراه با ایمان عمیق، استقرار ناشی از اتکاء به خداوند و عفت و پاکدامنی که فضای پیرامونی او را نورانیت می بخشد می تواند در جامعه یک نقش استثنایی ایفا کند که هیچ مردی قادر به ایفای چنین نقشی نیست و زنانی این چنینی مایه افتخار و مباهات جمهوری اسلامی هستند. زنانی که در سایه ایمان و معرفت و معلومات توأم با ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنان در هر عرصه ای مؤثر واقع شوند.

شایسته خوی با اشاره به فعالیت های زنان در چهل سال گذشته، اظهار داشت: اگر وفاداری زنان، عواطف زنان، حضور زنان در میدان های مختلف، در راهپیمایی ها و در انتخابات و پشت جبهه ها و سایر عرصه ها نمی بود، قطعا و یقیناً حرکت عظیم مردمی نمی توانست اینگونه شکل پیدا کند و ادامه یابد.

وی افزود: در هر میدانی که بانوان مسئولانه وارد شده اند پیشرفت در آن میدان چند برابر شده است. خانم طاهایی(ره) با تأسی به سیره مادر بزرگوارش عهده دار تعلیم و تربیت بانوان در بخش ها و نقش های مختلف گردید و در طول دوره زندگی پربرکت خود انسانهایی را تربیت کرد که هریک منشأ تأثیرات بسزایی در عرصه سیاسی، اجتماعی،خانوادگی، اقتصادی، اخلاقی و تربیتی گشته اند.

شایسته خوی در پایان گفت: بانوانی مانند شهیده بنت الهدی صدر متأثر از انقلاب اسلامی ایران و به پشتوانه معارف حقه، قدم در مسیری گذاشتند که ویژگی های آن ایثار، مقاومت، فداکاری، پشتکار، اخلاص و خستگی ناپذیری بود.

 


كد خبر: 30585  |  تاریخ درج خبر: 97/11/18  |  کد خبرنگار: 3884
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
footer slimi
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا